בנט נגד נתניהו: ארץ ישראל שייכת לעם ישראל

על רקע אפשרות חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים תוקף נפתלי בנט את ראש הממשלה נתניהו ומבהיר במהלך כנס 'יום ירושלים': "לעולם לא. אנחנו כולנו עומדים כצוק איתן למען שלמות ארצנו" • נתניהו: "אני זוכר את ירושלים השסועה, זה לא יחזור"

השר נפתלי בנט באירוע לציון יום ירושלים בישיבת 'מרכז הרב' (1)
השר נפתלי בנט באירוע לציון יום ירושלים בישיבת 'מרכז הרב' (1)

בדברים שנשא בישיבת מרכז הרב לרגל יום ירושלים תקף הערב יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט תקף הערב בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת שר הביטחון אביגדור ליברמן על רקע התבטאויותיהם בשבוע שעבר בזכות פתרון שתי המדינות ויוזמת השלום הערבית.

בנט אמר במהלך האירוע בו השתתף יחד עם בכירים רבים בהם הרב הראשי לישראל כי: "יש כאלו, בארץ ובעולם, הנרתמים ליוזמות ערביות שונות, על פיהן נחלק את הארץ, נחלק חלילה את ירושלים, ונחזור לקווי 67'. כי העולם לוחץ, ויש צורך לפייס אותו. להם אני אומר בערב זה: לעולם לא. אנחנו כולנו עומדים כצוק איתן למען שלמות ארצנו. לא מגמגמים, לא מתבלבלים, לא מזגזגים. לדבריו, "רק כשנהיה חדים ונחושים תמיד, העולם יעזוב אותנו במנוחה. עד אז נצטרך כל יום לשחרר את ירושלים מחדש".

בנט אף תקף את נתניהו על רקע ההתנגדות שהביע למדינה פלסטינית לפני הבחירות והתמיכה בה אחרי הבחירות. "הגיע הזמן לומר בקול ברור: ארץ ישראל שייכת לעם ישראל", אמר בנט. "בעברית, באנגלית, ברוסית ובצרפתית, בקיץ, בחורף, כשיש בחירות וכשאין בחירות. למה? כי העולם מקשיב לנו. לכל מילה שלנו" בנט הוסיף ואמר כי "העולם מזהה חולשה, כמו שהוא מזהה עוצמה. העולם מזהה ומריח מתי איננו בטוחים בזכותנו על הארץ, ומסתער עלינו בחמת חרמות. אי אפשר להיות בעד ארץ ישראל בעברית ולהקים את מדינת פלסטין באנגלית".

לאחר ששר החינוך נפתלי בנט סיים את דבריו ויצא מהאולם הגיע גם ראש הממשלה בנימין נתניהו שהשיב לדברי בנט ואמר "אני זוכר את ירושלים השסועה, זה לא יחזור, ירושלים השלמה תישאר שלמה. אנחנו מחפשים שלום, גם אני מחפש שלום, אינני מבקש לנשל אדם, אבל לא ינשלו אותנו מעירנו ולא ינשלו אותנו מארצנו. לא ננשל אנשים מביתם ולא ינשלו אותנו מביתנו". קודם לכן נשא דברים ראש הישיבה וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב יעקב שפירא, שנושא מדי שנה את הנאום המקדים לנתניהו, במהלכו השמיע ראש הישיבה ביקורת כלפי נתניהו לא לפני שדיבר גם בשבחו"כשאנחנו אומרים 'שניים מי יודע' אנחנו מתכוונים לשני לוחות הברית ולא לשתי מדינות לשני עמים. כולנו בעד ארץ ישראל לעם ישראל, ואת השאר אפשר לחלק לכל עמים האחרים". אמר הגר"י שפירא

לאור המצב הפוליטי הרעוע בבית היהודי אמרו הערב: "אנו מכבדים את ראש הממשלה ואת מנהיגותו, אולם לא נאפשר לו לאמץ את היוזמה הערבית הכוללת חזרה לקווי 67', חלוקת ירושלים והכנסת פליטים".

הצהרותיו של בנט פותחות למעשה עימות נוסף בינו לבין ראש הממשלה לאחר האולטימטום הפומבי שהציב בשבוע שעבר בדרישה לשינוי דרכי עבודת הקבינט בסופו קיבל את הצעת ליצמן ומגיעות לאחר שבימים האחרונים שב נתניהו וקורא ליו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג להצטרף לממשלת אחדות ולקדם תהליך מדיני הכולל ועידה אזורית. הרצוג כזכור לא דחה את ההצעה אלא התנה זאת בהוצאת הבית היהודי משורות הקואליציה

תגובה אחת
  1. ארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אבל התרבות של מדינת ישראל שייכת לאירופאים; הישראלים חייבים להפסיק להתענג ולהתחיל להתמסר לחוקי הטבע!!!

השארת תגובה