נגמר המזל: שר האוצר נגד מכונות 'מפעל הפיס'

שר האוצר משה כחלון מתכוון לאמץ את החלטות הוועדה באוצר שבחנה בחודשים האחרונים את נושא ההימורים • ההמלצה העיקרית: לאסור את הצבת מכונות המזל של מפעל הפיס ברחבי הארץ • העילה: השימוש נעשה בעיקר על ידי השכבות החלשות

מפעל הפיס
מפעל הפיס
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בלי מזל: וועדה בראשות מנכ"ל משרד האוצר בחנה בחודשים האחרונים את נושא ההימורים, וכעת נחשפת ההמלצה העיקרית שלה: לאסור את הצבת מכונות המזל ברחבי הארץ. כך מתפרסם הערב בחדשות 2.

על פי הדיווח שר האוצר, משה כחלון, אימץ את ההמלצה שהגישה הוועדה בראשות מנכ"ל משרדו ובכוונתו לפעול להסרת מאות המכונות הללו, בטענה כי השימוש בהן נעשה בעיקר על ידי השכבות החלשות באוכלוסייה. "המכונות הללו מוצבות בכוונה באזורים חלשים כלכלית וחברתית, זה קזינו", אומר כחלון. "מי שמשתמש בו הן השכבות החלשות".

יצויין כי על פי הדיווח כשליש מן הרווח של מפעל הפיס מגיע ממכונות המזל הללו, אלא ש'במפעל הפיס' דוחים את טענות שר האוצר ואומרים כי רובן דווקא מוצבות באזורים מבוססים: "אנו מפעילים 500 מכונות על-פי היתר של משרד האוצר. 75% מהן ממוקמות ביישובים מבוססים" אמרו.

גם חרדים רבים נוהגים למלא טפסים מעין אלו במכונות האמורות חלקם אף 'מכורים' ממש מה שמוביל לא פעם למשפחות שנכנסות למצוקה כלכלית קשה ויוזמה זו אותה מקדם שר האוצר כחלון יכולה להציל אותם או לכל הפחות את אלו שעדיין לא שקעו בימורים מעין אלו.

החלטתו המסתמנת של שר האוצר משה כחלון מצטרפת ליוזמה של חברי הכנסת מרב מיכאלי (המחנ"צ) רועי פולקמן (כולנו) ואורי מקלב (יהדו"ת) שאף יזמו כינוס הסברה בנושא שייערך בשבוע הבא במשכן הכנסת בהשתתפות שר הפנים ויו"ר שס אריה דרעי וגורמי רווחה שונים.

תגובה אחת
  1. המכונות האלו שותות את הכסף בשלוקים גדולים
    מכיר אנשים וחברים שנפלו במלכודת המכונות בסכומי עתק!
    אחד מהם נאלץ למשכן את הבית וכמעט אשתו החליפה אותו במכונה!
    טוב עושה משה כחלון אם יבטל את המכונות!

השארת תגובה