הגר"א שרמן מצטרף לאיסור על הסכם קדם נישואין

הסכם קדם נישואין שהונהג בשנים האחרונות בכמה קהילות בארצות הברית ממשיך לעורר סערה • כעת מפרסם הדיין הגר"א שרמן מכתב חריף ובו הוא מפרט שורת נימוקים הלכתיים נגד ההסכם

חופה בחתונה. צילום: פרחי אלינור
חופה בחתונה. צילום: פרחי אלינור
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פולמוס הסכם קדם נישואין: הסכם קדם הנישואין שהונהג בשנים האחרונות על ידי כמה רבנים בארצות הברית ממשיך לעורר סערה, וכעת מצטרף דיין בכיר למתנגדים.

במכתב חדש יוצא הדיין הגאון רבי אברהם שרמן, מתלמידיו המובהקים של מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל, נגד ההסכם. הרב שרמן מפרט כמה נימוקים הלכתיים, ומצביע על "פגמים וחסרונות חמורים", בהסכם. בנוסף הוא מעיד על התנגדותו הנחרצת של מרן הגרי"ש להסכם שכזה.

הדברים הללו מצטרפים למכתב של ראב"ד העדה החרדית הגר"מ שטרנבוך, לפני כמה חודשים, בו יצא בחריפות כנגד ההסכם ואליו הצטרפו שורה ארוכה של דיינים ורבנים, בהם הגאון רבי שלמה זעפראני שהביא את דברי מרן הגר"ע יוסף והגאון רבי נחום אייזנשטיין שמביא את הודעת הגרי"ש אלישיב. עוד חתמו: , ראש בד"צ יורה דעה הגאון רבי שלמה מחפוד, רב שכונת גילה הגאון רבי אליהו שלזינגר, אב"ד ירושלים לדיני ממונות ובירורי יוחסין הגאון רבי אברהם דב לוין, אב"ד כתר תורה בשכונת בית וגן הגאון רבי שלמה זעפראני ועוד.

ההתנגדות להסכם נובעת מכך שלדעת גדולי ישראל הוא פוגם בשלמות קשר הנישואין ובעיקר משום שלדעת הפוסקים הוא פוסל את הגט, שהופך לגט מעושה.

מכתב הרב שרמן נגד הסכם קדם נישואין

השארת תגובה