"פעל בלא לאות": גפני נבחר לפרלמנטר המצטיין

הבוקר הודיע המכון הישראלי לדמוקרטיה על זכייתו של ח"כ משה גפני ב"אות הפרלמנט" • האות מוענק לחברי הכנסת שפעילותם בלטה בתחום החקיקה, מילאו את תפקידם כנציגי הציבור ותרמו לקידום מעמדה של הכנסת ולחיזוק הדמוקרטיה בישראל

ח"כ משה גפני. צילום: דוברות ועדת הכספים
ח"כ משה גפני. צילום: דוברות ועדת הכספים

שבחים מקיר לקיר: חבר הכנסת משה גפני נבחר ע"י "המכון הישראלי לדמוקרטיה" לפרלמנטר המצטיין של מושב החורף החולף.

בנימוקים לזכייה כתבו חברי הוועדה: "ח"כ משה גפני הוא מוותיקי חברי הכנסת ומכהן כחבר כנסת מטעם סיעות יהדות התורה ודגל התורה מהכנסת ה-12. פעילותו הפרלמנטרית האיכותית באה לידי ביטוי במשך שנים, והוא היה מועמד לקבלת האות גם בשנים 2011 ו-2012 .ח"כ גפני בולט במיוחד בפעילותו כיושב ראש ועדת הכספים וכמחוקק נמרץ. במהלך השנה הראשונה של הכנסת ה-20 הוא פעל בלא לאות, לקידום חקיקה בתחום עיסוקה של ועדת הכספים שבראשותו, ובפרט למען אוכלוסיות חלשות כמו נכים והורים לילדים החולים במחלות קשות".

על נימוקי הוועדה חתומים, יוחנן פלסנר ראש המכון, פרופסור מנחם בן שושן נשיא האוניברסיטה העברית, הרב יצחק לוי, פרופסור גבריאלה שלו, ד"ר לאה נס ויו"ר וועדת הפרס השופט בדימוס תיאודור אור.

פרס "אות הפרלמנטר" מוענק לחברי הכנסת שבלטו בפעילותם במושב החולף, "האות מוענק לחברות ולחברי כנסת שפעילותם בלטה, ובכך הם מילאו את תפקידם כנציגי הציבור ותרמו לקידום מעמדה של הכנסת ולחיזוק הדמוקרטיה בישראל. על כן הם ראויים לשמש דוגמה ומופת לכל עמיתיהם".

בנוסף לח"כ גפני, הודיע המכון על זכייתה של חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין מהמחנה הציוני.

השארת תגובה