"זכית במתנה": כך הונה האסיר את הקשישים

אסיר בכלא שרון, המשיך במעשה המרמה גם מאחרי הסורגים • הוא נהג להתקשר לקשישים ולספר להם שזכו במתנה ועליהם לשלם סכום כלשהו בכדי לקבלה • במקרה מסוים הוציא מקשישה עם אלצהיימר כ-40 אלף שקל

כלא
כלא

פושע גם מאחרי סורגים: אסיר בכלא המשיך במעשי מרמה והונאה והוציא עשרות אלפי שקלים מקשישים, לעיתים באיומים.

הסיפור החל, בשלהי שנת 2015 ותחילת שנת 2016, אז נתקבלו עשרות תלונות של אזרחים קשישים, ברובם תושבי גוש עציון בגין הונאה, כשבסך הכל התקבלו 31 תלונות בגין הונאה וניסיון הונאה באותה השיטה.

על פי החשד, החשוד אסיר בכלא השרון המרצה 10 שנות מאסר בגין עבירות זהות, איתר מספרי טלפון של קשישים, יצר עמם קשר, ובשיחת הטלפון הציג עצמו כנציג מועדון לקוחות של אחת מרשתות הקמעונאות הגדולות. בשיחת הטלפון מסר החשוד לקורבן התמים, כי זכה במתנה יקרת ערך במחיר המוזל משמעותית ממחירו בשוק, ולצורך מימוש הזכייה, עליו  להפקיד לחשבונו של חשוד נוסף סכום כסף של מאות שקלים ולאחר הפקדת הכסף ישלח המוצר בו זכו לביתם באמצעות שליח.

מבדיקת פרטי חשבון הבנק שנמסר לקורבנות על ידי החשוד, נמצא כי מדובר בחשבון בנק דואר המשמש את החשוד לצורך רכישת מוצרים בבית הכלא (חשבון קנטינה). באחד המקרים הבין החשוד כי הוא משוחח עם קשישה הלוקה בבעיות זיכרון, ובמשך תקופה לא מבוטלת נהג החשוד להתקשר לקשישה ולעיתים תוך כדי איומים הוציא ממנה במרמה כספים בסכום מצטבר של כ-40,000 ₪.

על פי החשד, נהג החשוד להפעיל חשודים נוספים מחוץ לכותלי הכלא למטרות גביית הכספים שהושגו במרמה.

בפעילות חקירתית ומודיעינית מאומצת של שוטרי נקודת עציון/ מרחב חברון/ מחוז ש"י ובשת"פ הדוק עם מודיעין שירות בתי הסוהר ובית הסוהר כלא השרון, אותרו עשרות קורבנות אשר נפלו קורבן למעלליו של החשוד ונגבתה עדותם. כלל הקורבנות דיווחו על שיטת עבודה דומה מצדו של החשוד המרכזי.

היום תוגש הצהרת תובע בבית משפט השלום בירושלים, לקראת הגשת כתב אישום כנגד החשוד.

השארת תגובה