כחלון למחנ"צ: "הזדמנות נדירה. תצטרפו לממשלה"

במהלך טקס קבלת תעודת אזרח כבוד מראשת עיריית נתניה נאם שר האוצר כחלון וקרא למחנה הציוני להצטרף לממשלה • כחלון: יש לנו אפשרות נדירה לתפנית משמעותית ברמה האזורית אני לא חושב שהמחנה הציוני יוכל להימנע מלקחת חלק באתגר"

משה כחלון
משה כחלון
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר האוצר, משה כחלון התייחס הערב לאירועים הפוליטיים והכלכליים האחרונים זאת במהלך טקס קבלת תעודת אזרח כבוד מראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר.

בטקס שנערך בעירייה נאם שר האוצר וכאמור התייחס לאירועים הפוליטיים והכלכליים האחרונים ואף קרא להרצוג ומפלגת המחנה הציוני שלא להחמיץ את ההזדמנות ולהצטרף לממשלה "זה לא הזמן והמקום לפרט, אבל יש לנו אפשרות נדירה לתפנית משמעותית ברמה האזורית. כינונה של ועידה אזורית במסגרתה מיוצגים כלל בעלי העניין באיזור, היא מתווה חשוב, רצוי וראוי. אני ומפלגת כולנו נתמוך בו ונקדם אותו בכל הכח. ועידה כזו תשנה את כללי המשחק, תפתח אפיקים נוספים להתקדמות מדינית ויש בה בכדי להוציא את היחסים בינינו לבין שכנינו מהקיפאון בו הם נמצאים. מהלך כזה יהיה זרז משמעותי להרחבה נוספת של הקואליציה ואני לא חושב שהמחנה הציוני יוכל להימנע מלקחת חלק באתגר כזה. אני קורא להם להצטרף לממשלה. מהאופוזיציה לא עושים תהליך מדיני ולא מייצרים שינוי. אני מכיר בחשיבותה של אופוזיציה במשטר דמוקרטי אבל יש כאן חלון הזדמנויות היסטורי וזה הזמן שלהם לתת יד למהלך" אמר השר כחלון

השר כחלון הוסיף ואמר: :"כידוע, אני נמצא ביחסים הדוקים ושוטפים עם השרים הבכירים ברשות הפלסטינית. אנחנו עושים מאמצים גדולים על מנת לחזק את הכלכלה הפלסטינית. אנחנו נמשיך ונחזק את היחסים בינינו לבין הפלסטינים ונשתית אותם על כלכלה בריאה. ניסיון העבר מלמד שהזרעים שמניחים במישור הכלכלי – מגיעים גם למישור המדיני והביטחוני. אמרתי מיום כינונה של הממשלה הזאת שכולנו תהיה העוגן הממלכתי של הממשלה ושומר הסף של שלטון החוק, שיקול הדעת והאחריות הלאומית. אני ומפלגת כולנו נדרוש ונפעל, שההזדמנות המדינית שנוצרה באיזור – תמוצה עד תום. אסור להחמיץ את ההזדמנות הזאת למען העתיד של הילדים שלנו"

כחלון התייחס גם לנושאים הכלכליים ואמר: "במשך שנים הקבלנים והיזמים קנו את כל הקרקעות ושמרו אותם. קרקע זה הדבר היחיד שהערך שלו הולך ותופח מבלי שעושים דבר. כולם הרוויחו במשך שנים מאות מיליונים על הגב של הזוגות הצעירים, כל מי שיכל לקח מהכסף שלהם ביס. תכנית מחיר למשתכן שמה למצב הזה סוף. בשנים הקרובות אף אחד לא יקבל את קרקעות המדינה למעט הזוגות הצעירים. בישיבות הקרובות של רשות מקרקעי ישראל נביא החלטה להאריך את תכנית מחיר למשתכן ב-3 שנים נוספות. צריך להגיד את האמת – הקבלנים, הבנקים וגורמים במערכת הפוליטית – כולם רוצים שניכשל, אבל זה לא יעזור להם, אנחנו נמשיך בה כל עוד אני שר אוצר במדינת ישראל. הוכחנו כבר שאנחנו יודעים לריב אם צריך. אם צריך לריב עם גופים מונופוליסטים בשביל הזוגות הצעירים – נריב איתם" סיים כחלון את דבריו.

השארת תגובה