מקלב נגד נתניהו: "אם לא הייתה זועבי הוא היה מייצר"

ח"כ אורי מקלב יצא למתקפה מפתיעה נגד חוק ההשעיה וטוען כי הוא לא יביא למטרתו • מקלב תקף גם את רה"מ נתניהו: "אם לא הייתה חנין זועבי ולא היה זחאלקה ראש הממשלה היה מייצר כאלה. מה מניע את הימין היום? מה מביא אנשים לבחירות?"

ח"כ אורי מקלב. צילום: הכנסת
ח"כ אורי מקלב. צילום: הכנסת
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מתקפה מפתיעה: חבר הכנסת אורי מקלב מיהדות התורה, יצא הבוקר (שלישי) למתקפה נגד חוק ההשעיה וביקר את התנהלות ראש הממשלה נתניהו והימין מול הח"כים הערבים.

בדיון בוועדת חוקה חוק ומשפט על חוק ההשעיה לחברי כנסת, התנגד מקלב לחוק, בטענה כי יש את וועדת האתיקה ואין לחוקק חוק מיוחד כנגד חברי כנסת.

מקלב תקף: "בואו נגיד את האמת. אם לא הייתה חנין זועבי ולא היה זחאלקה ראש הממשלה היה מייצר כאלה. מה מניע את הימין היום? מה מביא אנשים לבחירות. בלי שהיה כאלה מה היה מביא אנשים לבחירות".

הוא התייחס במרומז להתבטאות נתניהו בבחירות, "הערבים נוהרים לקלפיות", ואמר: "כל ההתבטאות של ראש הממשלה שהייתה, האנשים שרצה לעורר מה היה לנגד עיניהם?!".

מקלב הסביר את התנגדותו לחוק: "לא יעלה על הדעת לעשות חוק במיוחד לחברי כנסת. הנושא של השעיה לא מועילה כלום לתכליתו. היינו עושים חוק נגד הזדהות של טרור של מורים בישראל, איך היינו מסתכלים על זה?! אפשר לעשות חוק כללי נגד טרור מה מותר ומה אסור וכל מי שעובר על חוק הזה ייענש בהתאם".

לדבריו, החוק נועד לייפות את המציאות ולא להעלים את הבעיה: "אנחנו רוצים שחברי כנסת לא יגידו מה שהעם חושב?! אנחנו צריכים להכיר את המציאות. הכנסת היא כדי להכיר את המציאות הישראלית, היא משקפת את מה שנעשה ומה שבחורים. מבחינתי זה יתרון לא רוצה שהדבר יהיה אחרת."

השארת תגובה