הגר"א יוסף הודיע: משעה עצמי ממתן תעודות כשרות

רבה של חולון הגאון רבי אברהם יוסף, הודיע בשבוע שעבר לבג"ץ, כי הוא משעה את עצמו ממתן תעודות כשרות של רבנות חולון ומעביר את הסמכות לעמיתו האשכנזי • ההחלטה בעקבות עתירה לבג"ץ בעניין לאחר שהוגש נגדו כתב אישום

הרב אברהם יוסף
הרב אברהם יוסף
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הגאון רבי אברהם יוסף, רבה של חולון, הודיע בשבוע שעבר, כי הוא משעה עצמו ממתן תעודות כשרות בעיר, זאת בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו ועתירה בעניין לבג"ץ.

הגר"א יוסף החזיק בסמכויות לחתום על תעודות הכשרות לעסקים ומפעלים שתחת כשרות רבנות חולון, אך כאמור בשבוע שעבר, הודיע לבג"ץ, באמצעות עורכי דינו נבות תל צור וטל שפירא, כי הוא העביר את הסמכות לעמיתו האשכנזי הרב יוחנן גוראריה.

ההשעיה הגיעה בעקבות עתירה שהוגשה לבג"ץ, על ידי תנועת נאמני תורה ועבודה, לאחר שהוגש כתב אישום נגד הרב יוסף, בחשד כי ניצל את מעמדו ותפקידו לטובת בד"ץ בית יוסף.

עו"ד אסף בנמלך, המייצג את תנועת נאמני תורה ועבודה בעתירה יחד עם עו"ד מתי רוזנבאום, מסר בתגובה: "ההחלטה המתבקשת של הרב יוסף לנטרל עצמו מעיסוק בענייני כשרות התקבלה רק בעקבות עתירת התנועה לבג"צ. פניות קודמות לרב יוסף, לרבנים הראשיים וליועצים המשפטיים כלל לא טופלו. בנסיבות אלה, ספק אם די בהחלטתו של הרב שלא לעסוק בענייני כשרות עד לבירור משפטו. אנו נלמד את עמדת הרב יוסף ונבקש להגיב עליה בפני בית המשפט".

השארת תגובה