גפני: "זורקי תפוזים בתיכון עדיפים על לומדי רמב"ם?!"

ח"כ משה גפני תוקף הבוקר את פעילות הממשלה בנושא שילוב חרדים: "משרדי הממשלה מדברים בשקר מול הציבור החרדי על "שילוב" מול החרדים, הכל שקר הם לא מתכוונים לזה, הם רוצים לשנות אותנו" • על דרישות בנט: "סחיטה"

גפני ב'כנס הרצליה'. צילום: יח"צ
גפני ב'כנס הרצליה'. צילום: יח"צ
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עולה להתקפה:  יו"ר ועדת הכספים משה גפני תוקף הבוקר את משרדי הממשלה, שלא פועלים, לדבריו כראוי, לשלב את החרדים באקדמיה ובתעסוקה אלא בלשנות את החרדים ולחלן אותם.

בראיון למוטי לביא ברדיו קול חי, אמר גפני: "משרדי הממשלה מדברים בשקר מול הציבור החרדי על "שילוב" מול החרדים, הכל שקר הם לא מתכוונים לזה, הם רוצים לשנות אותנו".

גפני המשיך: "כל מה שהם אומרים הם אמירות כזב, אני יכול להביא פרטים ואני עוסק בפרטים, המגמה היא לשנות את אורחות חיינו ולא לסייע לנו. כל הדיבורים של הממשלות למיניהם – אין מאחוריהם כלום, הכוונה היא להפוך אותם לחילונים… שידעו כל המאזינים שכל הדיבורים של המדינה לסייע לחרדים העובדים – הכל שקר, הם רק מחפשים אותנו כדי לחלן אותנו".

לטענתו של גפני, המלחמה באפליה  לא תגרום לחרדים לעזוב את הכולל ולצאת לעבוד, "מי שלומד תורה ימשיך ללמוד תורה, מי שנאלץ לצאת לעבודה נתקל באפליה מטעם המדינה.. אני עוסק בנושא בשביל מי שנאלץ לצאת לעבוד ונתקל בקשיים שמערימה המדינה".

לדבריו לא הגיוני ששנות לימוד של גבר חרדי בישיבה לא יחשבו כשנות לימוד בתיכון, "אלו שלמדו בתיכון והעיפו תפוזים על המורה הם עדיפים על מי ששקד על תלמודו בישיבה את הרמב"ם ואת רבי עקיבא אייגר?". גפני טען כי שר התחבורה והתיירות הסכימו איתו אך משרד האוצר החל להילחם על העניין. "בנושא כל כך עקרוני האם לימוד בישיבה נחשב כלימוד בבית ספר? משרדי ממשלה אומרים לי שכן, לפתע אני מקבל ממשרד האוצר מסמך שלימוד בישיבה לא נחשב כלימוד בבית ספר… אנחנו במדינה מתוקנת או במדינת עולם שלישי?!".

הוא הוסיף: "התפקיד הכלכלי החשוב ביותר בכנסת הוא יו"ר ועד הכספים, שבו אני מכהן ובעבר כיהנו בו חברי הכנסת רביץ וליצמן, כל חברי, חוץ ממני, היו הטובים ביותר, שמישהו יספר לי סיפורים שמי שלמד בתיכונים הוא יותר טוב מאיתנו".

גפני התייחס גם לדרישת יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט למינוי מזכיר צבאי לחברי הקבינט כתנאי להצבעת הבית היהודי על צירוף ישראל ביתנו לקואליציה. לדבריו דרישת בנט בעיתוי הנוכחי היא ניסיון לסחוט את ראש הממשלה. "היו צריכים להגיד את זה שבועיים אחרי שהממשלה הוקמה, אני לא שמעתי שבנט אמר דברים כאלו. בנט היה צריך לומר הכל בישיבה הקודמת אצל נתניהו, היו שם על השולחן 3 אופציות, ואז הוא היה אמור לומר את דבריו, אלא שהוא לא העיר באופציה של ליברמן – שהוא מתנה את זה במזכיר צבאי".

לדבריו, אין סיבה שלא ימצא פתרון למשבר במידה והוא אכן על רקע מקצועי, "אין סיבה שלא יהיה מזכיר צבאי, זה טוב שיהיה מישהו מקצועי בפרט בדברים קריטיים כאלו. אבל אני לא בדקתי או נכנסתי לזה… אני לא מתערב בנושא הזה. ואם זה עמדות מקצועיות, זה לא יביא לבחירות".

כמו כן התייחס גפני לחששות של החרדים מצירוף אביגדור ליברמן לממשלה, "הייתי מעדיף את המחנה הציוני בפנים, אם כל אחד יעשה את החשבון הפוליטי – הוא גם יבין מדוע, אבל זה לא קורה… לממשלה הזו – יש מסגרת שלא הולכת להשתנות, זה גם מה שנאמר לליברמן והוא הסכים לכך, המסגרת ברורה ואם ירצו לעשות שינוי זה יעשה בהסכמה… אמנם גם במציאות שיש הסכם ותוכנית – יש את רוח המפקד, אבל אני מעריך בעקבות הכרותיי עם ליברמן בתקופה שהיה שר החוץ, הוא יודע להתנהל מתי שצריך שלא ללכת לקיצוניות לצד הזה או לאחר, אבל אם חלילה המצב יהיה אחר לא נאפשר שום שינוי מהמסגרת".

השארת תגובה