אם לא נותנים פנסיה לבוזגלו – אז גם לא לליברמן

המשא ומתן בין הליכוד ל'ישראל ביתנו' נמשך ואיתו נמשכת גם הביקורת העזה סביב דרישותיה התקציביות של ישראל ביתנו • ח"כ אוחנה: "אם לא נותנים פנסיה לבוזגלו – אז גם לא לליברמן" • כחלון בישיבת הסיעה: "לא נאפשר השתוללות כלכלית"

אמיר אוחנה. צילום: מתוך ויקיפדיה
אמיר אוחנה. צילום: מתוך ויקיפדיה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

המשא ומתן בין הליכוד ל'ישראל ביתנו' נמשך ואיתו נמשכת גם הביקורת העזה סביב דרישותיה התקציביות של ישראל ביתנו

חבר הכנסת אמיר אוחנה (הליכוד) הביע הערב את התנגדותו לדרישות ישראל ביתנו וקרא שלא להיענות אליהם "אינני שותף לתרחישי הבלהות סביב מינויו של ליברמן לתפקיד שר הביטחון, אך הדרישה השערורייתית של ישראל ביתנו שאזרחי ישראל יממנו פנסיה מוגדלת לעולים מבריה"מ לשעבר, צריכה לרדת מהשולחן, ואני מחזק את ידי שר האוצר כחלון שמתנגד לכך" אמר אוחנה והוסיף: "המשמעות היא שאזרח ישראלי שאין לו פנסיה, לא רק שלא יקבל פנסיה – אלא יצטרך לממן פנסיה לעולים מבריה"מ. אם עולה מבריה"מ יקבל פנסיה אז שגם ישראל ישראלי ששירת כל חייו במילואים וילדיו משרתים בצבא יקבל פנסיה. ואם לא נותנים פנסיה לבוזגלו – אז גם לא לליברמן". דברי אוחנה

גם שר האוצר, משה כחלון מתח ביקורת על דרישותיה של ישראל ביתנו במהלך ישיבת סיעת 'כולנו': "ההצעה שלנו לישראל ביתנו היא הצעה הוגנת שלא מפלה בין אזרחים; לא נאפשר השתוללות – לא מדינית לא בטחונית ולא כלכלית עקרונות של צדק חברתי וחלוקתי יחולו על כולם או לא יחולו בכלל" אמר כחלון והוסיף "זה לא סוד שתבעתי את הרחבת הממשלה, לחצתי לכך לאורך כל השנה האחרונה. כשר האוצר יש עליי אחריות לשמור על תקציב המדינה על מנת לשמור על כלכלת ישראל. ההצעה שהצענו לישראל ביתנו היא הוגנת ביותר. היא לא מפלה, לא סקטוריאלית וניתנת לכלל הציבור. לא נאפשר אף הצעה שתגרום להרחבת פערים. כאשר סקטור אחד מקבל וסקטור אחר לא – זה מתכון בטוח להגדלת הפערים. גולת הכותרת של מפלגת כולנו היא צמצום הפערים החברתיים ולכן ברור שלא ניתן יד להרחבתם."

כחלון אמר עוד כי "ההצעה שלנו היא בהיקף של 1.3-1.4 מיליארד ש"ח והיא כוללת את 350 מיליון השקלים עליהם הכרנו לפני חודש. זה המספר שאנחנו יכולים לתת בכדי לשמור על כלכלה אחראית ויציבה. מפלגת כולנו לא תאפשר השתוללות בשום תחום: לא בכלכלי, לא במדיני ולא בבטחוני. דמוקרטיה היא שוויון זכויות ובכסף הזה יזכו כולם: יהודים, ערבים, זקנים, צעירים, ותיקים ועולים. זאת מבחינתנו ההצעה שמונחת על השולחן."

השארת תגובה