מחלוקת במו"מ הקואליציוני; ליברמן: "לא נתפשר"

אחרי פגישה בין ליברמן, נתניהו וכחלון המשא ומתן נקלע למבוי סתום • במוקד: דרישת ישראל ביתנו לרפורמה פנסיונית, דרישה שהאוצר מתנגד לה בתוקף • ליברמן: "התפשרנו על דת ומדינה ועונש מוות, לא נתפשר על הפנסיה"

ח"כ אביגדור ליברמן
ח"כ אביגדור ליברמן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

משבר במשא ומתן: למרות שעד אתמול היה נראה כי המשא ומתן עם ישראל ביתנו על הצטרפותם לקואליציה, קרוב לסיום, היום נדמה כי המו"מ נקלע למבוי סתום.

הסוגיה העיקרית שמעכבת את המו"מ, היא הרפורמה בפנסיה, שתטיב עם העולים מברית המועצות, שר האוצר משה כחלון מגובה בבכירי האוצר, מביע התנגדות נחרצת לדרישות של ליברמן, שאינו מתכוון לוותר.

בפתח ישיבת הסיעה אמר ליברמן: "התפשרנו בנושאי דת ומדינה וחוק עונש מוות למחבלים, אבל בשני נושאים בסיסיים לא נתפשר: תיק הביטחון ורפורמה פנסיונית", אמר ליברמן. "זה לא רק לגבי העולים מרוסיה בלבד כפי שמציגים אותה, אלא לכולם, וזה בא לעזור לשכבות הכי חלשות. לצערי, רובם עולים מחבר העמים. אני לא מבין את הניסיון להציג את זה כמשהו לעומתי בהשוואה לאחרים. אנחנו רוצים לתקן עיוותים ולא באים שיזרקו לנו עצמות. את ההצעות שקיבלנו ממשרד האוצר אנחנו לא יכולים לקבל".

"אני מצטער שהדברים מתנהלים ככה. ראש הממשלה ושר האוצר יודעים את הדרישות, הסכומים ומה הם הקריטריונים. הניסיון פתאום להפוך את היוצרות היום ולהפוך את הגלגל יוצר תחושה לא טובה. המשא ומתן במבוי סתום ואנחנו מחכים להצעות אחרות".

השארת תגובה