ארה"ב: בית המשפט דחה הערעור, רובשקין יישאר במאסר

בית המשפט באוויה דחה את כתב הערעור שהגישו עורכי דינו של שלום מרדכי רובשקין בטענה כי הם הסתירו ראיות • בערעור חשפו עורכי הדין מסמכים המוכיחים כי הייתה קנוניה בין התביעה לנאמן שמונה למפעל הבשר

שלום מרדכי רובשקין
שלום מרדכי רובשקין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בית המשפט באיווה דחה בסוף השבוע האחרון, את כתב הערעור במשפטו של האסיר החרדי שלום מרדכי רובשקין, היושב זה מספר שנים בכלא לאחר שנגזרו עליו 27 שנות מאסר.

רובשקין, שניהל מפעל לייצור בשר כשר בארצות הברית, הורשע בעבירות של הונאה והעלמת מס בסכומים של מיליוני דולרים.

פרקליטיו של רובשקין הגישו לבית המשפט באיווה, בקשה לפתוח מחדש את משפטו, לאחר שהתגלו ראיות חדשות המטילות דופי בהתנהלות המשפט.

כתב הערעור בן 52 עמודים מפרט שורה של ראיות, המוכיחות כי היתה קנוניה בין התביעה לבין הנאמן שמינה בית המשפט על מפעל הבשר של רובשקין, על מנת להוכיח כי רובשקין גרם נזק בלתי הפיך, ולהשית עליו את גזר הדין החמור ביותר, 27 שנים.

על הערעור עמל צוות של עורכי דין בכירים במשך כשלוש שנים, במהלכן הצליחו לאסוף פרוטוקולים ושיחות שהיו בין צוות התביעה לנאמן שמינה בית המשפט, מהם עלה כי הללו עשו הכל כדי שהמפעל יימכר בתמורה זעומה יחסית לשוויו האמיתי, כך שבסופו של דבר הנזק שנגרם בעקיפין לבנקים יהיה גדול ביותר, מה שהביא לגזר דין החמור שנגזר עליו.

אולם, כאמור, למרות שהערעור היה מגובה במסמכים חדשים שלא נחשפו עד כה, סירב בית המשפט להתייחס לחומרים החדשים שהוצגו בפניו, ודחה את הערעור, בתואנה שפרקליטיו משמיטים ראיות.

למרות דחיית הערעור נתן בית המשפט ארכה של 30 יום לערער על ההחלטה, והצוות המשפטי מגבש בימים אלו את עמדתו.

השארת תגובה