הרצוג לנתניהו: "הדלת נסגרה, אתה שבוי"

יו"ר המחנה הציוני חוזר לתקוף את ראש הממשלה לאחר תקופה ארוכה של שקט ומבהיר: הדלת נסגרה על המשא ומתן עם המחנה הציוני • במקביל, נתניהו זימן לפגישה דחופה את שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו בעקבות חלוקי הדעות בניהם סביב הפנסיה לעולים

יו"ר האופוזיציה, יצחק (בוז'י) הרצוג. ייכנס לקואליציה?
יו"ר האופוזיציה, יצחק (בוז'י) הרצוג. ייכנס לקואליציה?
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אבדה תקוותו? ראש הממשלה בנימין נתניהו אמנם אמר אמש (ראשון), כי עדיין יתכן שהמחנה הציוני יצטרפו לממשלה, אך הבוקר יו"ר האופוזיציה יצחק בוז'י הרצוג מבהיר, כי הוא אינו מתכוון לעשות זאת.

בחשבון הטוויטר שלו צייץ הרצוג: "נתניהו, במענה לפנייתך בימים האחרונים לחידוש המו"מ על הצטרפותנו לממשלתך, אני רק רוצה להבהיר בפומבי מה שאמרתי לך בעל פה: הדלת נסגרה. הפרק הזה תם ונשלם. אתה שבוי בידי הקיצונים ביותר ואנו ניאבק בך ובהם".

כזכור אמש בפתח ישיבת שרי הליכוד אמר נתניהו "כי עוד לא אבדה התקווה לצירוף המחנה הציוני". לדבריו, תיק החוץ ושאר התיקים שברשותו יישארו בידיו לפחות עד אחרי צירוף "ישראל ביתנו", בשביל המחנה הציוני.

בתוך כך דיווחים על קשיים במשא ומתן עם ישראל ביתנו. נתניהו, זימן לפגישה דחופה, בשעה 10 את שר האוצר משה כחלון ואת יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.

שר האוצר דורש שהגדלת הפנסיות תחול על כלל האוכלוסייה ולא רק על העולים מחבר העמים, לעומת זאת מנגנוני הפנסיה שישראל ביתנו דורשת להקים רלוונטיים רק לעולים.

ראש הממשלה נחוש לסיים את המו"מ הקואליציוני ככבר היום ולהציג את הממשלה החדשה מחר יום שלישי.

השארת תגובה