נתניהו: "אני דואג לביטחון מציע להיפטר מהבכי והנהי"

ראש הממשלה כינס הערב מסיבת עיתונאים במהלכה התייחס לסערות הפוליטיות של השבוע האחרון ודחה את הביקורת שנשמעה על מינויו של ליברמן לשר הביטחון • נתניהו שיגר רמז לחברי מפלגתו "אני דואג לביטחון, מציע להיפטר מהבכי והנהי"

בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
בנימין נתניהו במסיבת עיתונאים. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב מסיבת עיתונאים משותפת עם ראש ממשלת צ'כיה במהלכה ניצל את ההזדמנות והתייחס לסערה הפוליטית של השבוע האחרון עם פיצוץ המשא ומתן בין המחנה הציוני לליכוד ופרישתו של שר הביטחון היוצא משה יעלון וכניסתו הצפויה של חבר הכנסת אביגדור ליברמן לתפקיד. במהלך מסיבת העיתונאים נתניהו דחה את הביקורת שנשמעה על מינויו של ליברמן לשר הביטחון והדגיש: "אני דואג לביטחון ישראל".

"בסוף אני מוביל את המערכות", אמר נתניהו. "ראש הממשלה מנווט את כל המערכות עם שר הביטחון והרמטכ"ל. נראה שעשיתי עבודה לא רעה בשנתיים האחרונות וכך יהיה גם עכשיו. מדיניות אחראית, תקיפה, מושכלת, שמטרתה לשמור על ביטחון". נתניהו הוסיף ואמר במהלך מסיבת העיתונאים: "אני עוסק במעשים. אני, שלחמתי כקצין וחייל בסיירת מטכ"ל, שנכנסתי לאש הקרב וגם נפצעתי – אני דואג לביטחון ישראל. אני שומע את הקולות בתקשורת של ההלקאה העצמית, את ניסיונות ההפחדה והדכדוך. אני מציע להיפטר מהבכי והנהי". דברי נתניהו בהם שיגר רמז לחברי מפלגתו שהביעו צער על התפטרותו של יעלון וכניסת ליברמן.

ובתוך כך עמית סגל כתב חדשות 2 חושף הערב כי במקביל לביקורת החיצונית על המפץ הפוליטי האחרון, נתניהו עוסק כרגע גם בניסיונות להרגיע מהומה מסוימת בליכוד אחרי ההתפטרות של יעלון ודברי הביקורת המהדהדים שלו. במאמץ למנוע סחף בתוך הליכוד, החליט נתניהו להציע לח"כ בני בגין תפקיד של שר ומקום בקבינט. ההערכות בסביבתו של בגין היא כי יסרב להצעה, אך יישאר בתפקידו כחבר כנסת.

השארת תגובה