מרצה ב'עברית': "ממשלה עם מוטיבים נאצים"

ד"ר עופר כסיף מהאוניברסיטה העברית, ממשיך להתבטאות בחריפות נגד גורמים מהימין והפעם קורא לפעול באלימות: "יש הכרח גם בשינוי דרכי הפעולה. מול הפשיזם לא שרים שירים אלא נאבקים! בגזענות נלחמים, בכוח אם צריך, ולא במילים יפות"

עופר כסיף
עופר כסיף

דוקטור עופר כסיף, מרצה במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטה העברית, ידוע כבר בהתבטאויות חריפות שלו כנגד פוליטיקאים מהימין, אך נדמה כי כעת הוא עלה שלב.

בפוסט שפרסם בדף הפייסבוק שלו כתב כסיף: "הגיע הזמן שהשמאל יחליף את כפפות המשי בכפפות של אגרוף במאבק נגד הימין הפשיסטי. לא יתכן שהשמאל יישב בכיכר וישיר שיר לשלום בזמן שהימין זורק עליו אבנים. אין די באיחוד הכוחות הדמוקרטיים למאבק משותף נגד היודונאציזם המשתלט על החברה שלנו (אם כי זה לבטח נדרש) – יש הכרח גם בשינוי דרכי הפעולה. מול הפשיזם לא שרים שירים אלא נאבקים! בגזענות נלחמים, בכוח אם צריך, ולא במילים יפות".

ד"ר כסיף ממשיך ומשמיץ את רוב שרי הממשלה ומאשים אותם בנאציזם, לא פחות. "ממשלת ישראל הבאה עלינו לרעה לא ראויה להנחות: זוהי ממשלה פשיסטית פר-אקסלנס ובה מוטיבים נאצים של ממש: בביטחון: גזען אלים שתומך בגלוי ברצח (עם?), במשפטים: אדם רדוף רגשות נחיתות ושנאה הרואה במערכת המשפט אוייב. בחוץ: פונדמנטליסט חשוך שונא "גויים". בחינוך: קנאית לאומנית ואנטי דמוקרטית.

"ובראש, מעל כולם: נבל חדל אישים שהרס כל דבר חיובי שאי פעם היה פה; מי שאחראי לטיהור אתני בשטחים הכבושים, לזינוק מבהיל בגזענות האנטי ערבית בתוך ישראל, לחורבן מערכת הבריאות, לקריסת מערכת החינוך, לחיסול שמץ של רווחה. תלמיד מצטיין של משנת גרינג (הרמן גרינג, מבכירי המשטר הנאצי – ח"ב)

בעבר כתב ד"ר עופר כסיף על שרת המשפטים:  "בארץ בושתי השקד צורח. החלאה הניאו נאצית הזו לא רק אחראית שותפה לפשיזציה של ישראל אלא גם שותפה עקיפה לרצח עם באפריקה ולפשעים נגד האנושות. כבר כלו המילים במילון באמצעותן ניתן להגדיר את הטינופת הזו".

כמו כן, תקף ד"ר עופר כסיף בעבר פעילי 'אם תרצו' שכל חטאם היה הליכה עם חולצות התנועה ברחבי הקמפוס.  פעילי התנואה סיפרו כי ד"ר כסיף פנה אליהם והחל בלי שום סיבה, לצעוק לעברם כינויים כגון "חלאות!" ו"זבלים!" הוא החל לצעוק "מה עושים פה האלה… אתם טינופות, תחזרו לחברים שלכם באיטליה לפני 70 שנה!".

על התפטרותו של שר הביטחון משה בוגי יעלון כתב ד"ר עופר כסיף: "יעלון ממובילי ההקצנה הפשיסטית של השנים האחרונות, פושע מלחמה שדם אלפי פלסטינים על ידיו".

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה ל-nrg: "האוניברסיטה איננה אחראית להתבטאויות של מרציה ואין זה מתפקידה לטפל בהן כל עוד אין מדובר בניצול של הבמה האקדמית להפצתן. ככל שמישהו סבור שיש בהתבטאות זו או אחרת הסתה או עבירה על חוקי המדינה עליו לפנות לרשויות אכיפת החוק".

2 תגובות
  1. זה לא חופש ביטוי אלא חופש ביזוי!

  2. אכן, הפכנו למדינה פשיסטית סותמת פיות…..

השארת תגובה