מנהיג הטליבאן חוסל בתקיפת מל"טים אמריקנים

בתקיפת מל"טים אמריקנים בליל שישי האחרון בפקיסטן חוסל מנהיג הטליבאן מולה אכתאר מוחמד מנסור. כך על פי גורמים אמריקניים • על פי הדיווח, נשיא ארצות הברית ברק אובמה אישר את התקיפה והחיסול של המנהיג הקיצוני בגבול אפגניסטן

דגל הטליבאן
דגל הטליבאן

המלחמה בטרור: בתקיפת מל"טים אמריקנים בלילה שבין חמישי לשישי, בפקיסטן חוסל מנהיג הטליבאן מולה אכתאר מוחמד מנסור. כך על פי גורמים אמריקניים.

על פי הדיווח, נשיא ארצות הברית ברק אובמה אישר את התקיפה והחיסול של המנהיג הקיצוני בגבול אפגניסטן. הבוקר אישר גורם בכיר בטליבאן את דבר החיסול.

התקיפה התרחשה ביום חמישי בלילה, באזור מבודד, סמוך לגבול אפגניסטן. כמה מל"טים תקפו את אנשי הטליבאן שנסעו ברכב לאורך הגבול, דרום מערבית לעיירה אחמד וואל.

דובר הפנטגון, פיטר קוק, כינה את מנסור "מכשול לשלום". "הוא היה מעורב בתכנון פיגועים ברחבי אפגניסטן", ציין קוק. לפי מקורות, הוא היה דמות אהודה על קציניו בשטח, ופיקד בהצלחה יחסית על הניסיונות לפגוע במשטר בקאבול בשנים האחרונות.

מנסור נבחר לעמוד בראש ארגון הטליבאן ביולי שעבר, בעקבות מותו של המולה מוחמד עומאר כמה שנים לפני כן. הוא פיקד על הטליבאן בתקופת שבר, שהחלה בפלישת ארצות הברית למדינה בעקבות פיגועי התאומים ב-2001. האמריקנים מוטטו את הארגון, ששלט במדינה מאז 1996.

באוגוסט, אמר מנהיג בטליבאן שמנסור נחשב למתון יחסית. "בקרב הלוחמים בשטח הוא נחשב לתומך גדול יותר בשיחות שלום מאשר המולה עומאר". מנסור, שהיה ממייסדי הטליבאן, הכיר גם את אוסמה בן לאדן באופן אישי. בדצמבר דווח שהוא נפצע במהלך קרב יריות.

זהו מקרה ראשון שבו ארצות הברית מדווחת על תקיפת מל"ט בפקיסטן, כיוון שמדובר בתוכנית מסווגת של ה-CIA. הממשל האמריקני בדרך כלל אינו מכיר בקיומם של כלי הטיס.

השארת תגובה