יעלון ייפרד ממשרד הביטחון: "נתניהו נטש אותי"

אחרי ההתפטרות הדרמטית של שר הביטחון יעלון מתפקידו ייערכו היום שורה של טקסי פרידה לכבודו בקריה בתל אביב • היום נחשפו דברים שאמר יעלון לאתר 'ליכודניק' מיד עם הפרסום על החלפתו בליברמן: "נתניהו נטש אותי ואת הרמטכ"ל"

יעלון
יעלון

אחרי ההתפטרות הדרמטית של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מתפקידו ביום שישי האחרון, בעקבות המגעים הקואליציוניים במסגרתם יקבל אביגדור ליברמן את התיק היוקרתי – היום צפוי יעלון להיפרד מהמשרד בשורת טקסי פרידה בקריה בתל אביב.

את פרידת יעלון ממערכת הביטחון ילוו מספר טקסים ומסדרים שייערכו בקריה, אך בניגוד לחילופי התפקיד הקודמים בלשכה, הפעם הטקס לא יכלול את השר המחליף. התפטרות יעלון תיכנס לתוקף בערב מיד עם צאתו מהקריה.

ב-9:00 בבוקר יתקיים אירוע פרידה מהנהלת משרד הביטחון, וב-16:30 יתקיים מסדר פרידה בפורום מטכ"ל. אמש נועד יעלון עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לבקשתו של יעלון וחתם על מכתב התפטרותו הרשמית מהכנסת.

לגבי החפיפה בין השר היוצא לנכנס, מסתמן שמשה יעלון לא יחפוף אותו. אך בסביבתו ציינו כי אם ליברמן יבקש זאת – הוא יסכים לערוך עמו פגישה מקצועית בימים הקרובים.

בתוך כך, הבוקר מצוטט יעלון בכלי תקשורת שונים בביקורת חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבריו לליכוד. "כאשר החלה פרשת החייל היורה מחברון, נתניהו הסכים איתי שצריך לתת לפרקליטות הצבאית לבדוק ולטפל, ואז, כשהוא ראה את האווירה הציבורית, הוא שינה את דעתו. אני כשר ממונה הייתי חייב לגבות את הרמטכ"ל, אבל הרגשתי שנתניהו נטש אותו". סיפר יעלון לאתר 'ליכודניק'.

כשנשאל על ידי פעילי ליכוד מדוע מיהר לכנות את החייל היורה "חייל שסרח", השיב יעלון: "הוא פשוט לקח את החוק לידיו. הוא ירה ללא הצדקה".

לא רק עם ראש הממשלה, גם עם ליברמן ובנט נאלץ יעלון להתעמת בפרשת החייל היורה. "הם ניהלו על גבי מסע השמצות לאורך כל התקופה", הוא מאשים. "ליברמן היה מעורב גם באופן אישי וגם באופן עקיף, כששרון גל, שהוא איש של ליברמן, הפך להיות יחצ"ן של המשפחה. הרגשתי שנתניהו נטש את הרמטכ"ל ואותי כשגל חיבר אותו לשיחה עם המשפחה. יש לי עקרונות. לא הכול פוליטיקה".

יעלון התייחס לטענות אנשי הימין הקיצוני והמתנחלים על כך שבתקופת כהונתו מנע התיישבות בשטחים, וטען כי בחלק מהמקרים נעשו דברים בניגוד לחוק. "לא יכולתי לתת להם להשתלט על המבנים בחברון", אמר. "יש התנהלות לא חוקית בפרשה. אני כשר ביטחון נתתי לבנות היכן שיכולנו לאשר. לא נתתי אישורים במקום לא חוקי".

יעלון התייחס למשבר עם הפלג הימני בליכוד וגילה כי מאז שמונה לתפקיד שר הביטחון לא הפסיקו להגיע אליו פניות שונות ומשונות, כולל דרישות לג'ובים. "באו אליי בבקשות לא נגמרות, כולל בקשה למנות אחד מהם לתפקיד בכיר ורגיש במערכת הביטחון", סיפר. "הם קיבלו תשובה שלילית, ומאותו רגע החל קמפיין ממומן נגדי על ידי אותה קבוצה קיצונית ומשיחית שסימנה אותי".

השארת תגובה