השבוע: יותר מ-40 מבוקשים וש"י מחליפים פיקוד

גם השבוע עצרו כוחותינו מבוקשים החשודים בטרור עממי, הפרות סדר ולא רק • איפה ואיזה אמל"ח נחשף בזכות מידע מודיעיני משטרתי • איזה מחוז במשטרה פועל לצד אוגדה מרחבית צבאית ואיזה מינוי כונה "אחרון חביב"?

חילופי פיקוד בש''י. צילום דוברות המשטרה
חילופי פיקוד בש''י. צילום דוברות המשטרה

בפעילות השגרתית של כוחותינו למניעת טרור, עצרו השבוע לוחמי צה"ל, משמר הגבול ושוטרי מחוז ש"י כ-41 מבוקשים ביטחוניים. תשעה מהם פעילים בארגון הטרור חמא"ס (חרכאת אלמקאומה אלאיסלאמייה – תנועת ההתנגדות האיסלאמית. ובמילה אחת ללא ר"ת – להט) ו-31 חשודים בטרור עממי והפרות סדר אלימות כלפיי אזרחים וכוחות הביטחון. המעצרים בוצעו בביר זית, בית אומר, קבטיה, ציידא, רפידיה, יתמא, דיר אלחטאב, עסכאר, קלקיליה, נעלין, סילוואד, רמאללה, תקוע, תרקומייא, כפר דאן, טובאס, טול כרם, חג'ה, בית פג'אר, אבו דיס, חברון, ג'נין ומחנה הפליטים ג'נין. בפעילות של גדס"ר (גדוד הסיור) 'גבעתי' בתחום החטיבה המרחבית 'מנשה', נתפסו שני מטעני צינור. בפעילות של חטיבת הנח"ל (חטיבת חי"ר בר"ת נוער חלוצי לוחם) בתחום החטיבה המרחבית 'יהודה', נתפס אקדח.

בלילה שבין חמישי לשישי (19-20.5.16 \ י"א – י"ב אייר התשע"ו), פעלו שוטרי מחוז ש"י, לוחמי צה"ל ומשמר הגבול על פי מידע מודיעיני משטרתי בכפר בני נעים הסמוך לחברון. בכפר נמצא רובה צייד ורכב גנוב, חשוד אחד נעצר. באותו הלילה, פעלו כוחות הביטחון גם במחנה הפליטים שועפאט (להבדיל משכונת שועפאט), שם נתפס רימון עשן צה"לי ונעצרו שני חשודים בגירים. מדוברות משטרת מחוז ש"י נמסר, כי "משטרת ישראל עושה כל מאמץ בכדי לאתר ולתפוס אמל"ח (אמצעי לחימה. ש.ו) וכן רואה בחומרה כל פריט אמל"ח שנמצא בידיים שלא מוסמכות ויכולות לשמש כנגד כל אזרח או כוחות הביטחון במישור הפח"עי (פעילות חבלנית עויינת. ש.ו) או בפלילי".

עקב פעילות משטרתית, כמעט שגרתית בצמוד לאוגדה מרחבית צבאית לצד עבודה שיטור קלאסית, ראוי לציין כי בתחילת השבוע נערך טקס החלפת פיקוד במשטרת מחוז שומרון ויהודה. לתפקיד הממ"ז (מפקד המחוז) נכנס ניצב (דרגה המקבילה לאלוף בצה"ל) משה ברקת שהחל את דרכו המשטרתית בשנת 92'. בהמשך שירת במשטרה כמפקד הימ"ק (יחידה למקומות הקדושים) בעיר בירתינו, רמ"ד (ראש מדור) מבצעים, עוזר המפכ"ל (המפקח הכללי של המשטרה), ממ"ר (מפקד מרחב) 'דוד' הכפוף למחוז ירושלים, רח"ט (ראש חטיבה) שיטור וקהילה ומזכירו הביטחוני של השר לבט"פ (ביטחון פנים). ניצב ברקת החליף את ניצב שלומי מיכאל שאת רוב שירותו הביטחוני לא ניתן לפרט, עקב פעילות מבצעית ביחידות הלוחמות של המשטרה, עד לרמת פיקוד הבכירה ביותר ביחידה המרכזית המיוחדת של משמר הגבול (ימ"מ).

בטקס המכובד שנכחו בו נציגים של זרועות הביטחון המקבילים, אמר הממ"ז הנכנס – ניצב משה ברקת: "היום אני מקבל את הפיקוד על מחוז ש"י בהוקרה עמוקה על האמון שנותנים בי, בתפקיד זה מחובתי לפעול לחיזוק הביטחון האישי במציאות ביטחונית כה מורכבת המחייבת אותנו כמשטרה לפעול ברגישות ובתבונה".

מדברי הממ"ז היוצא – ניצב שלומי מיכאל: "הייתה לי הזכות לפקד על מפקדים במחוז ש"י שהם מצויינים, שבזכות המקצועיות, ההשקעה הרבה, ותוצאות מצויינות לאורך זמן הגיע המחוז למצויינות ולעשייה רבה. להתיישבות היהודית ולראשיה בין כל חילוקי הדעות הצלחנו להתקרב ולהיות יחד למען שלומכם וביטחונכם. ההידברות וחברות אמיצה שהוכיחה את עצמה ברגעי משבר מודה לכם על היושרה ושיתוף הפעולה".

מדברי המפכ"ל – רנ"צ רוני אלשייך: "מפקד המחוז הפורש שלומי מיכאל, זו הזדמנות ציבורית להוקיר לך תודה על כל 30 שנות השירות למען ביטחון ישראל בכל תפקידך. הובלת ביד רמה את המחוז ערכית, מקצועית ומבצעית לכל תרחיש. מודה לסגן מפקד המחוז תנ"צ דוד ביטון על החלפת מפקדי המחוז בתפר, תודה ודרך צלחה בכל אשר תלך לאחר הפרישה. ולך ניצב ברקת, תפקיד ממ"ז ש"י יש לו משמעות והוא מאתגר, בוטח בך ובאנשייך ואין לי ספק שהחיזוק של המחוז הביא להישגים מרשימים, מאמין שבכהונתך המחוז יגיע להישגים חדשים".

מדברי השר לבט"פ – גלעד ארדן: "הטקס היום חותם את סבב מינויי הניצבים וזאת בסימן אחרון חביב. הטקס היום הינו בעל מימד אישי עבורי, זאת לאחר שניצב ברקת ליווה אותי לכל אורך הדרך מעת הגעתי לתפקיד ועד היום. לכל אורך הדרך, השכיל ניצב ברקת לתת את העצה הנכונה, בזמן ובמקום הנכון. עבודתו שזורה במקצועיות ואנושיות מופלאה. היום, עם כניסתך לתפקיד מפקד מחוז ש"י, עומד בפניך אתגר פיקודי מורכב. אני סמוך ובטוח כי הניסיון הרב שצברת במגוון תפקידיך במשטרה יסייע בידך לרתום את כלל הגורמים יחד לעשייה רבה ומשמעותית. עשה חיל".

תגובה אחת
  1. מבורך בגדול

השארת תגובה