הדחת יעלון • מקורביו זועמים: "מכוער, השפילו את בוגי"

הדחתו המסתמנת של משה (בוגי) יעלון מתפקיד שר הביטחון והענקתו ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ממשיכה לעורר סערה. מקורבי יעלון מכנים הבוקר את ההדחה "מכוערת", "מבישה" ו"משפילה" • סקר: 50% מכלל הציבור מעדיפים את יעלון כשר ביטחון

שר הביטחון יעלון
שר הביטחון יעלון

הדחתו המסתמנת של משה (בוגי) יעלון מתפקיד שר הביטחון והענקתו ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן ממשיכה לעורר סערה. מקורבי יעלון מכנים הבוקר את ההדחה "מכוערת", "מבישה" ו"משפילה".

פעיל ליכוד טען כי מדובר ב"השפלה של אחד הנכסים הגדולים ביותר של הליכוד", אליו הצטרפו גם אלופים במטכ"ל שאמנם לא התבטאו בפומבי אך רואים את ההתפתחויות האחרונות עין בעין עם יעלון ולא ברור כיצד ינהגו עם מינוי ליברמן.

גם ראשי רשויות בדרום, שמתמודד בשנים האחרונות עם ירי הטילים מעזה שיבחו את פעילותו של השר יעלון. "במהלך שנותו כהונתו בתפקיד שר הביטחון, עמד יעלון לצדם של תושבי עוטף עזה בצורה בלתי מעורערת וגילה הבנה מוחלטת לצרכים הייחודיים, האזרחיים והביטחוניים באזור. אנו זוכים לקשר מיוחד ולדלת פתוחה בכל עת מצדו של השר יעלון שמקפיד ומנהל עמנו קשר ענייני, מקצועי ונטול שיקולים זרים".

במכתב שהופץ לכלי התקשורת נכתב עוד, כי "השר יעלון נותן גיבוי מלא לצרכים ביישובי עוטף עזה ומסייע בכך לחיזוק ההתיישבות והחוסן הקהילתי. המציאות הביטחונית המורכבת והשברירית באזור מחייבת מנהיגות שתשמור על היציבות ועל ביטחון התושבים. אנו תקווה, כי מדיניות זו, והרוח הקשובה והעניינית שלה אנו זוכים מהשר יעלון, תימשך גם בעתיד".

על המכתב חתומים ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון, ראש מועצת שדות נגב תמיר עידאן וראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר.

סקר: 50% מכלל הציבור מעדיפים את יעלון כשר ביטחון

בתוך כך, מסקר מיוחד שערך אמש הפרופ' קמיל פוקס, עולה, כי 50% מהנשאלים סבורים שיעלון מתאים יותר להיות שר הביטחון, ואילו 29% בלבד השיבו כי ליברמן הוא זה שמתאים יותר לתפקיד. 21% מהנשאלים השיבו כי אינם יודעים או שאין להם דעה בנושא.

בסקר שנערך עבור 'וואלה' השתתפו 606 נשאלים, 500 מהם מהמגזר היהודי ו-105 מהמגזר הערבי. בקרב הנשאלים היהודים, 53% אמרו כי יעלון מתאים יותר לתפקיד, ואילו 34% אמרו שדווקא ליברמן מתאים יותר. בקרב הנשאלים הערבים, 36% השיבו כי יעלון הוא המתאים יותר מבין השניים לכהן כשר הביטחון, לעומת 10% בלבד שהשיבו כי ליברמן מתאים יותר. 54% השיבו כי אינם יודעים או שאין להם דעה בנושא.

תגובה אחת
  1. מרגל רוסי,איש סודו של פוטין,חבר לעסקים אפלים עם מאפיונר אוסטרי ,נציג (לא רישמי) של אוליגרכים (מאפיונרים) רוסים,קשרים אישיים קרובים עם הדיקטטור מבלארוס הולך להיות מופקד על ביטחון ישראל,שיא האבסורד הופך למציאות מפחידה במטבח המאסטר שף של נתניהו,איחוד של שני אסונות שיביאו לקץ החלום הציוני.

השארת תגובה