ליברמן: "אפשר לברך בבוקר טוב"; המו"מ יימשך

הבוקר עם היציאה מביתו חיכו כתבי העיתונות למוצא פיו של האישיות הכי מסוקרת ב-24 השעות האחרונות, אביגדור ליברמן • כשנשאל בפתח ביתו "אם אפשר לברך על המוגמר", השיב: "אפשר לברך ליום טוב" • עוד אמר: "ניפוץ תקרת הזכוכית של הציבור הרוסי"

ליברמן בסיור בגוש עציון
ליברמן בסיור בגוש עציון

הבוקר עם היציאה מביתו חיכו הצלמים וכתבי העיתונות למוצא פיו של האישיות הכי מסוקרת ב-24 השעות האחרונות, אביגדור ליברמן. ליברמן שנשאל מחוץ לפתח ביתו "אם אפשר לברך על המוגמר", השיב בחיוך: "אפשר לברך ליום טוב". בכך סיכם יו"ר ישראל ביתנו יממה פוליטית מהמרתקות שהכרנו.

בתוך כך, המגעים להרחבת הקואליציה ולהצטרפותה של ישראל ביתנו צפויים להימשך היום, זאת לאחר פגישתם של אביגדור ליברמן וראש הממשלה בנימין נתניהו במהלכה הוצעו לו תיקי הביטחון והקליטה. ההערכות בסביבת ליברמן מדברות על מגמה לסיים את המו"מ עד לסוף השבוע.

הישגי ליברמן: תיק הביטחון ופנסיות לעולים

בנוסף לתיקים אותם יקבל הבטיח נתניהו לטפל בפנסיות העולים, נושא שנחשב למרכזי מבחינת ישראל ביתנו. ליברמן מבקש להשלים את הרפורמה הפנסיונית שהחל השר זאב אלקין ולדאוג לעולים שלא הספיקו לצבור די ותק על מנת לקבל פנסיה ראויה. עוד נושאים על סדר היום במשא ומתן: בקשתה של ישראל ביתנו לקדם את חוק 90 אחוזי מימון משכנתא לזוגות צעירים.

בראיון ל"וסטי", עיתון בשפה הרוסית, אמר ליברמן כי "מדובר בהישג כפול לקהילת דוברי הרוסית בישראל. הכניסה למשרד הביטחון היא מבחינתי שלב חשוב בניפוץ תקרת הזכוכית שבה אנו, קהילת יוצאי ברית המועצות לשעבר, נתקלים לאורך שנים. בנוסף על כך אם נצליח להסדיר את נושאי הפנסיות של העולים – הרי שמדובר בהישג אדיר".

סכינאות במחנה הציוני

במערכת הפוליטית הרוחות עדיין לא נרגעו, כשעיקר הסערה מתרחשת בסיעת המחנה הציוני שמסתמנת כמפסידה הגדולה. גם ניהלה מו"מ וגם תיאלץ לקבל את ליברמן כשר ביטחון בעוד הם ימשיכו באופוזיציה.

התקפות בכירי המפלגה כנגד היו"ר יצחק הרצוג והקריאות להתפטרותו נמשכו אמש. הרצוג, מצדו, תקף בחריפות את ח"כ שלי יחימוביץ' במסיבת עיתונאים שכינס.

"הודעתי באישון לילה לנתניהו על הפסקת המשא ומתן", אמר הרצוג, "קודמתי בתפקיד הובילה מסע מופקר ממניעים אישיים וגס רוח, זאת שהתחננה להיות בעבר בממשלת נתניהו. דווקא היא, שהובילה בעבר את מפלגת העבודה לא בהצלחה יתרה, לא למדה את הלקח. היא תהיה חתומה על מינוי ליברמן לשר הביטחון".

השארת תגובה