מטוס נוסעים מצרי נעלם בדרכו מפריז לקהיר

מטוס נוסעים מצרי של חברת EgyptAir שעשה את דרכו מפריז לקהיר כשעל סיפונו 66 בני אדם נעלם עם כניסתו למרחב המצרי • וההערכה הרווחת היא שהמטוס התרסק בים התיכון • מאמצים בחילות האוויר של מצרים ויוון לאתר את המטוס או את שבריו

מטוס חברת אג'יפטאייר אילוסטרציה
מטוס חברת אג'יפטאייר אילוסטרציה

מטוס נוסעים מצרי שעשה את דרכו מפריז לקהיר כשעל סיפונו 66 בני אדם נעלם עם כניסתו למרחב המצרי. ההערכה היא כי הוא התרסק בים התיכון.

חברת התעופה EgyptAir הודיעה הבוקר כי מטוס הנוסעים שהמריא מפריז לקהיר נעלם מהמכ"מים, זמן קצר אחרי שנכנס למרחב האווירי של מצרים. על המטוס היו 56 נוסעים ועשרה אנשי צוות, וההערכה הרווחת היא שהמטוס התרסק בים התיכון.

המטוס, מסוג איירבאס A320-232, המריא הלילה משדה התעופה שארל דה גול ואמור היה להגיע הבוקר לשדה התעופה הבינלאומי בקהיר. על פי רשת סקיי בשפה הערבית, 52 נוסעים במטוס הם מצרים, ואיתם סעודי, עיראקי, בריטי וצרפתי. לפי חברת התעופה, בין הנוסעים ילד ושני תינוקות.

חברת התעופה איבדה קשר עם מטוס האיירבאס ב-02:45 שעון קהיר. המטוס היה בגובה של 37 אלף רגל ונעלם מהרדאר 16 ק"מ אחרי שנכנס למרחב האווירי של מצרים, לאחר שלוש שעות ו-40 דקות טיסה. "גורם רשמי ב-EgyptAir מסר שטיסה MS804, שיצאה מפריז ב-23:09 בדרך לקהיר, נעלמה מהרדאר", נכתב בחשבון הטוויטר של חברת התעופה.

בכיר בחברת התעופה EgyptAir שמטוסה נעלם מהמכ"ם, אמר לתקשורת כי לא התקבל אות מצוקה ממטוס האיירבאס. לדבריו, במטוס היו 56 נוסעים, שלושה אנשי ביטחון, שני טייסים וחמישה דיילים. הקפטן שהטיס אותו היה מנוסה ובעברו יותר מ-6,000 שעות טיסה, ומעל 2,000 באיירבאס. בנוסף אמר אבדל כי המטוס לא נשא מטען מיוחד או מסוכן.

מצרים שלחה בשעות הבוקר המוקדמות צוותי חיפוש והצלה של חילות האוויר והים שלה ושל יוון כדי לנסות ולאתרו, או לפחות לאתר את שבריו. גורמים בפיקוח האווירי המצרי מסרו כי הקשר האחרון בין השלטונות ביוון לבין המטוס היה 10 דקות לפני שהוא נעלם מהמכ"ם.

השארת תגובה