"האמנתי להרצוג, הוא לא היה עושה דבר שיפגע במפלגה"

המשא ומתן תם והסכינים החלו להישלף אך יש מי שבוחר לגבות את היו"ר המובס • מזכ"ל 'העבודה' חיליק בר מברך על סיום המשא ומתן אך מבהיר: "גאה שלמרות זאת, גיביתי את הרצוג בניסיון שביקש לעשות מול ראש הממשלה ולהגיע להבנות"

חבר הכנסת חיליק בר
חבר הכנסת חיליק בר

המשא ומתן בין המחנה הציוני לליכוד אמנם תם אבל הסכינים החלו להשלף. בנאום תוקפני במיוחד מאשים יו"ר המפלגה יצחק הרצוג את שלי יחימוביץ אותה כינה "שמאל רדיקאלי" בהאשמות קשות ומנגד חברי כנסת במפלגה דורשים את התפטרותו מראשות המפלגה אך למרות זאת יש גם מי שמברך ואפילו מגבה ומסביר וזאת למרות שהוא נמנה על מתנגדי הכניסה לממשלה. בפוסט ארוך ומנומק מעניק מזכ"ל 'העבודה' חבר הכנסת חיליק בר גיבוי ליו"ר המובס ומברך על תום המשא ומתן.

"ברכה והבהרה" פותח חבר הכנסת בר את דבריו "ברכה: אני מברך את היו״ר הרצוג, ואת כולנו על שימת סוף לסאגה המורכבת והבעייתית של הימים האחרונים. היא הייתה לא פשוטה לכולנו, כולל לי. הבהרה: אני גאה מאוד מאוד מאוד בעובדה שעל אף התנגדותי לאורך כל הדרך לכניסה לממשלה, בין אם בהופעותיי בתקשורת ובין אם בשיחות עם הרצוג ואחרים, גאה שלמרות זאת, גיביתי את הרצוג בניסיון שביקש לשיטתו לעשות מול ראש הממשלה ולהגיע להבנות. מותר לו. האמנתי לו, ועדיין מאמין, שלא היה מסכים לדבר או יעשה דבר שיפגע במפלגה, בערכיה ובשליחותה, אלא להיפך. אני גאה לא פחות, שאת התנגדותי לכניסה לממשלה הן מול הרצוג והן בתקשורת, עשיתי באופן חברי והוגן. נהגתי כך בלב שלם ובלי למצמץ, כמזכ״ל מפלגה ובעיקר כחבר מפלגה שאכפת לו ממנה, מעתידה ומחוסנה הפנימי. אמשיך כך. תמיד"

לחבר הכנסת בר יש גם בקשה מחברי מפלגתו: "אני קורא לעומד בראשנו, לסיעתנו ולחברינו לאופוזיציה, להתאחד, ללמוד מטעויות העבר, ולפעול בכל כוחנו, י-ח-ד, על מנת להחליף את נתניהו ואת ממשלתו הכושלת והקיצונית (עכשיו עוד יותר), כפי שעשינו עד כה, ואף ביתר מרץ. זו חובתנו"

בר ממשיך בדבריו ומסביר: "לאלו, עיתונאים או חברים מתוך המחנה, שהתקשרו או כתבו לי וממש הסבירו שזה סותר, ושאי אפשר גם להתנגד לכניסה לממשלה וגם לעשות זאת באופן הוגן או תוך כדי הענקת מנדט ליו״ר לנסיון שביקש לעשות – אז זהו, שאני ממש לא מסכים. זה אפשרי. ועוד איך. ולא רק אפשרי, מומלץ. אני גאה שכך נהגתי, ואני מודיעכם שכך אמשיך לנהוג, בלי למצמץ, גם בעתיד, מול כל יו״ר מכהן אגב (הוכחתי זאת בעבר). אני מכיר את הדי.אן.איי של המפלגה הזו ויודע כיצד עדיף לכולנו לנהוג. זה הרי הבית של כולנו. וזה אולי הדבר האחד והבודד שאפשר ללמוד כמעט מכל יריבנו הפוליטיים, בקואליציה ובאופוזיציה, בימין, במרכז או בשמאל. אצליהם זה תמיד קורה, אצלנו אף פעם לא"

בסיום דבריו כותב חבר הכנסת חיליק בר "תנו למבקרים שימשיכו לבקר, ולמספידי המפלגה שימשיכו להספיד (היינו שם, ועברנו אותם, בימים הכי קשים, אני זוכר את זה כמזכ״ל צעיר שקיבל מפלגה מתה). לא התרגשתי אז וממש ממש לא מתרגש היום. נמשיך הלאה בכל הכח, וללא שום חשש. נמשיך לעבוד, תוך אמונה בדרכנו ותוך חיזוק ביתנו ומפלגתנו. המפלגה החשובה בהיסטוריה של המדינה ובע״ה גם בעתידה. עד למהפך. המדובר הרי בעתיד של כולנו. זה אפשרי וזה בידינו" כתב.

השארת תגובה