למרות נאום הרצוג: במחנה הציוני דורשים את התפטרותו

למרות נאומו של הרצוג בו פירט את ההישגים במשא ומתן סביב כניסה לממשלת אחדות במחנה הציוני לא מסתפקים ודורשים את התפטרותו של הרצוג • יוסי יונה: לקבוע מועד לפריימריס לראשות המפלגה • סתיו שפיר: הרצוג חייב ללכת הביתה"

המחנה הציוני. צילום: העמוד הרשמי
המחנה הציוני. צילום: העמוד הרשמי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

למרות נאומו של הרצוג בו פירט את ההישגים במשא ומתן סביב כניסה לממשלת אחדות במחנה הציוני לא מסתפקים ודורשים את התפטרותו של הרצוג ויש שיוצאים להגנתה של יושבת ראש המפלגה הקודמת שלי יחימוביץ שהותקפה בחריפות על ידי הרצוג שכינה אותה "נשיאת הפייסבוק" ו"שמאל רדיקאלי"

כך לדוגמא חבר הכנסת פרופ' יוסי יונה שאמר "כולם יודעים עד כמה חמור השימוש בפטריוטיזם מזויף כדי להסיח את דעתו של הציבור ולהוליכו שולל. במקום להטיל רפש בחבריו לסיעה, הרצוג מתבקש לקחת אחריות על הכישלון המביך והמהדהד של המהלך שהוא רקח. עדיף לו הרצוג היה מאמץ את השפה הלוחמנית שבה הוא נוקט בשעות אלו כראש אופוזיציה ולא היה עושה בה שימש נגד חבריו לסיעה" אומר יונה

חבר הכנסת יונה הנמנה על הצד השמאלי במחנה הציוני ממשיך ודורש את פיטוריו של הרצוג: "הצעד המתבקש עתה הוא לקבוע מועד לפריימריס לראשות המפלגה ולאפשר לחבריה להחליט את מי הם רוצים שיעמוד בראשה."

מוקדם יותר אמרה זאת גם חברת הכנסת סתיו שפיר. בפוסט שפרסמה שפיר תחת הכותרת "הרצוג חייב ללכת הביתה" כתבה חברת הכנסת כי "עכשיו כבר ברור שביבי השתמש בהרצוג כדי להכניס את ליברמן לממשלה. רק אתמול הרצוג עוד ניסה לשכנע אותנו שביבי השתנה ושהוא מוכן לנצל "הזדמנות היסטורית" להגיע להסדר מדיני. אותו נתניהו שכבר עשור מנסה לעבוד על כל העולם שהוא מחויב לחזון שתי המדינות. אותו נתניהו ששותפיו הטבעיים הם בנט, סמוטריץ', אלקין וחזן. כל מה שהפריד בין נתניהו הזה להסכם מדיני זה בוז'י הרצוג אחד לצדו? את זה שראש הממשלה עושה שימוש ציני בתקווה של כולנו לשלום ולעתיד טוב יותר אנחנו כבר יודעים ומכירים. העובדה שיו"ר מפלגת העבודה החליט לעשות איתו יד אחת רק כדי להצדיק את המהלכים העסקניים שלו – זה כבר בלתי-נסלח. מנהיג שלא מצליח לזהות את ההבדל בין ביבי של הסכם שלום לביבי שנותן את תיק הביטחון לליברמן, לא ראוי לעמוד בראש מפלגת העבודה"

לדברי שפיר "זה כבר לא משנה אם הרצוג יזחל לתוך הממשלה או לא. התוצאה בפועל היא שהוא איבד את אמון הציבור ואת האמון של רוב חברי מפלגתו – ועכשיו הוא חייב ללכת. איך יוכל יו"ר האופוזיציה הרצוג לעלות לדוכן הנואמים ולבקר את מדיניות הממשלה, רגע אחרי שהוא עשה הכל כדי לחבור אליה? מי יאמין לנו שאנחנו מייצגים תפיסת עולם הפוכה מזו של נתניהו, כשיו״ר המפלגה הסכים לוותר על הדרך שלנו רק כדי לקבל ג'וב בממשלה הקיצונית שלו? מי שמתנגד לדרך הרעה של נתניהו, לא מצטרף לדרך הרעה של נתניהו. מי שמגיע כל בוקר לכנסת כדי להילחם בכל הכוח למען עתיד טוב יותר – לא נפטר מהשליחות הזאת תמורת תיק בממשלה שעסוקה בעיקר בלפורר את החברה הישראלית. ברגעים של כניעה וזחילה צריכים לעמוד זקוף כל מי שלא מוכנים לרדת על הברכיים. ויש בינינו רבים וטובים כאלה. למעשה, אני משוכנעת שרוב חברי המפלגה – ורוב המצביעים שלנו – מתנגדים נחרצות לזחילה לתוך הממשלה. זו הסיבה שהם הצביעו לנו. אנחנו, שלא מוכנים לוותר, רבים מהם. הימים האחרונים הוכיחו שיש כאלה שהתעייפו והתייאשו, אבל יש גם כאלה שלא אבדה תקוותם ועדיין נכונים למאבק על דמותה של מדינת ישראל – כי אין לנו מדינה אחרת".

שפיר מסיימת את דבריה וכותבת "כי מי שהיה שותף לזחילה המביכה לתוך הממשלה הגרועה בתולדות ישראל, צריך לשים את המפתחות על השולחן וללכת הביתה"

השארת תגובה