הרצוג משעה את המו"מ; יחימוביץ': "בושה"

אחרי שנתניהו זימן את ליברמן לפגישה בה ידונו על הצטרפות ישראל ביתנו לממשלה, הרצוג הודיע על השעיית המגעים אך לא שלל אחדות •​ יו"ר ההסתדרות: "אין טעם להמשיך בעת הזו" •​ יחימוביץ' תקפה בחריפות: "איזה שפל, אוי לבושה"

ישאר באופוזיציה? שעות אחרי מסיבת העיתונאים של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, בה הודיע כי אינו שולל הצטרפות לממשלה, מה שגרם לראש הממשלה בנימין נתניהו לזמן אותו לפגישה עוד היום, יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג הודיע כי הוא משעה את המגעים.

הודעת הרצוג הגיעה לאחר דבריו של יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, שהיה המנוע מאחרי המגעים לאחדות, לפיהן הוא לא רואה טעם ב"עת הזו" להמשיך את המו"מ.

הרצוג לא שלל את כניסתו לקואליציה, ואמר כי הבחירה היא בינו לליברמן, אך הוסיף שישעה את המגעים: "אני לא עובד לפי סדר היום של ליברמן ולא לפי גחמותיו, אלא לפי האמת שלי, כפי שבעבר לא הזיזו אותי עם איומים וגידופים, כך גם כעת", הוסיף הרצוג והדגיש כי "כעת, יותר מאי פעם, הבחירה היא בין ליברמן בביטחון לבינינו בביטחון. בין טירוף לבין שפיות. בין מצור מדיני כלכלי ובין שגשוג".

"אני מבין למה הימין בלחץ. הקשבתי לדבריו של א-סיסי אתמול, יש הזדנמנות היסטורית להתפתחות אזורית נדירה שיכולה לשנות את פני המצב במזרח התיכון. היא באה באמת. נשיא מצרים לא עובד אצלי או אצל נתניהו, הוא ביטא משהו שנמצא תחת פני השטח חודשים רבים, אבל האחריות לממש את האופציה הזאת היא כרגע אצל בנימין נתניהו. אני לא מתכוון לנהל מו"מ במקביל ולא מתכוון להתעלם מהאתגר ההיסטורי, וההסטוריה כמובן תשפוט את הרגע הזה".

ח"כ שלי יחימוביץ' מיהרה לפרסם הודעה חריפה, בה תקפה את הרצוג על ניהול המו"מ. בדף הפייסבוק שלה כתבה יחימוביץ': "ניצחנו. אבל אלוהים, איזה שפל! מצד אחד יש לי תחושת הקלה עצומה על כך שהצלחנו, בכוחות משותפים, לעצור את ביזיון הזחילה לממשלה, מצד שני אני מודה שאני ממש כועסת. כמה רחוק היה אפשר לקחת את ההתאבדות הפוליטית המתמשכת הזאת?  האם עכשיו כשאיבט ליברמן ובנימין נתניהו נופלים זה בזרועותיו של זה בוז'י מבין מה הוא עולל? למפלגתו? לערכים שלנו? לאמון הסדוק ממילא שיש לבני אדם בפוליטיקה?

"הרצוג אחראי למחזה המביש ולפארסה שהתחוללה סביב מפלגת העבודה.  כצפוי, הוא גם אכל את הדגים הסרוחים מידיו של נתניהו וגם גורש מהעיר.  איתו ספגה מכה קשה מפלגת העבודה כולה, חברי הכנסת המצויינים שלה, פעילים, וכל מי שמאמין בערכיה וקם על רגליו האחוריות למנוע את החרפה.  נתניהו הושיט להרצוג מלכתחילה עצם מרוטה של שיירים שהרצוג התעקש לקחת אותה כאילו היתה אוצר גנוז, אבל לבסוף אפילו העצם הזאת נלקחה מפיו בעל כורחו.

"רק אתמול התנפל הרצוג בחיבוק מעורר גיחוך על הודעה עמומה של נשיא מצריים א-סיסי שיש הזדמנויות מדיניות באזורנו (וואלה? לא ידענו!) כתירוץ לכניסה לזחילה לממשלת הימין.  אין כמו הפגישה היום של נתניהו עם הפירומן ליברמן, פרסונה נון גרטה בכל מדינות האזור, מפציץ סכר אסוואן וכפי שמסתבר אבן הנגף העיקרית לפיוס עם טורקיה – כדי להעיד על רצינות הכוונות למהלך מדיני היסטורי שעוד שניה בוז'י התכוון להכריז עליו בועידת המפלגה. אוי לבושה, אבל תודה גדולה לכולכם.

2 תגובות
  1. לחבור למרצ

  2. מכל דברי יחימוביץ' התברר מעל לכל ספק דבר אחד: היא טוענת שחלק מהמפלגה האבודה "קמו על רגליהם האחוריות". זה כנראה נכון בהנחה המאומתת שיש להם 4 רגליים שעליהם הם נשענים בדרך-כלל. יחימוביץ', אתם יותר מגוחכים ממה שנראה עד כה. כולכם!!! כולל מרגלית "השפוי" ופרשן הכדורגל הערבי וכו'.

השארת תגובה