שושלת: בנו של עימאד מורנייה מונה לרמטכ"ל חיזבאללה

אחרי חיסולו המסתורי של רמטכ"ל חיזבאללה מוסטפא בדר א-דין בשבוע האחרון שיוחס תחילה לישראל – הבוקר מדווח מפי גורמים בלבנון על מינויו של מוסטפא מורנייה, בנו של עימאד מורנייה שחוסל בדמשק בידי ישראל ב-2008, לתפקיד רמטכ"ל חיזבאללה

עימאד מורנייה
עימאד מורנייה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחרי חיסולו המסתורי של רמטכ"ל חיזבאללה מוסטפא בדר א-דין בשבוע האחרון שיוחס תחילה לישראל – הבוקר מדווח מפי גורמים בלבנון על מינויו של מוסטפא מורנייה, בנו של עימאד מורנייה שחוסל בדמשק בידי ישראל ב-2008, לתפקיד רמטכ"ל חיזבאללה.

על פי הדיווח הבוקר בעיתון "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון. מורנייה, שהוא אחיינו (בן אחותו) של בדר א-דין, מונה לתפקיד מיד עם חיסולו של דודו, בדר א-דין.

למעשה, לא ברורה אמיתות הדיווח, מאחר ו"א-שרק אל-אווסט", העיתון הנפוץ ביותר בעולם המוסלמי, הוא עיתון סעודי שמזוהה עם הציר המתנגד לארגון חיזבאללה. בתקשורת הלבנונית לא דווח דבר לגבי מחליף.

תעודת זהות

מוסטפא מורנייה, נולד ב-1987 ונקרא על-שם דודו (מוסטפא באדר א-דין), בעת שזה היה עצור בכוויית באותו הזמן. מורנייה הבן, כך לפי הדיווח, הוא אחד האישים החשאיים ביותר בארגון שלא נוטים להיחשף בתקשורת.

רונן סולומון, תחקירן המודיעין של "אינטלי טיימס" הסוקר את מנגנוני המודיעין והאבטחה של חיזבאללה, דיווח, כי מוסטפא מורנייה התחנך באיראן מגיל צעיר. לאחר שסיים את ההכשרה הצבאית הוא הפך שותף למסעותיו המבצעיים של אביו ורכש גם הכשרה לא פורמלית.

כזכור, בחודש ינואר 2015 חוסל ג'יהאד מורנייה, אחיו הצעיר של מוסטפא, בתקיפה של חיל האוויר הישראלי בסוריה. ג'יהאד מורנייה מונה כמה חודשים לפני שחוסל למפקד גזרת הגולן בארגון. כשנה לאחר מכן, בחודש ינואר האחרון, הודו לראשונה בסביבת חיזבאללה כי גם מוסטפא מורנייה פועל בשורות הארגון גם בחזית נגד ישראל וגם נגד המורדים בסוריה.

השארת תגובה