בוגי נגד בוגי: "לובש מדים כפוף לדרג המדיני"

שר הביטחון יעלון נאם אמש בפני קצינים בצה"ל והורה להם לומר את אשר על ליבם "גם אם חולקים על עמדות הדרג המדיני" אלא שבראיון שהעניק יעלון עת סיים את תפקידו כרמטכ"ל הבהיר יעלון: "כשאני לובש מדים אני כפוף לדרג המדיני"

אמש נאם שר הביטחון משה בוגי יעלון באירוע בקרייה ובמהלך נאומו העניק גיבוי לסגן הרמטכ"ל האלוף יאיר גולן שהשווה בין ישראל לגרמניה הנאצית למרות התנערותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "גם הערב אני שב ודורש מכם ומפקודיכם: המשיכו לומר את אשר על ליבכם. עשו זאת גם אם הדברים אינם חלק מהזרם המרכזי, ואף אם הם חולקים על רעיונות ועמדות שהפיקוד הבכיר או הדרג המדיני אימצו", אמר יעלון וקרא למעשה למפקדי הצבא להביע דעות הפוכות משל הדרג המדיני.

אלא שלפני כמה שנים, בעודו מכהן כרמטכ"ל יעלון דיבר אחרת. בראיון לגלעד עדין בערוץ 10, נשאל אז יעלון על דעתו על קיצור תקופת כהונתו כרמטכ"ל, והשיב כי הוא אינו מחווה את דעתו כל זמן שהוא על מדים וכפוף לדרג המדיני.

הבוקר התקיימה שיחת הבהרה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליעלון ונראה כי הושגה הבנה אם כי לא בטוח שהושגה רגיעה בין השניים זאת לאחר שבכירי הליכוד ממשיכים להתנער באופן פומבי מהשר יעלון.

השארת תגובה