הפריפריה מגיעה למרכז: דרעי קיבל סמכויות נוספת

הממשלה קיבלה את הצעתו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי להרחבת הסמכויות של המשרד לפיתוח הפריפריה. על פי ההחלטה, יישובים ברמה כלכלית חברתית של 1-4 יוגדרו כפריפריה. דרעי: "יש יישובים ושכונות מצוקה גם במרכז הארץ"

השר אריה דרעי נואם בוועידת הנגב. צילום: טוויטר השר אריה דרעי נואם בוועידת הנגב
השר אריה דרעי נואם בוועידת הנגב. צילום: טוויטר השר אריה דרעי נואם בוועידת הנגב

הפריפריה מתרחבת: הממשלה קיבלה את הצעתו של יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, להרחבת סמכות המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל.

על פי ההחלטה החדשה, נקבע כי כל הרשויות המקומיות בישראל המשתייכות לרמה חברתית- כלכלית 1-4 יוגדרו כרשויות המשתייכות לפריפריה החברתית, ללא קשר להיכן הן ממוקמות גיאוגרפית. עוד נקבע כי אזורים ושכונות ברשויות המקומיות המדורגים במדד חברתי כלכלי של האזורים לפי דירוג הלמ"ס באזורים 1-8 יוגדרו כפריפריה חברתית ויוכנסו לטיפול המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל.

מעתה יכללו השכונות והיישובים שתחת המשרד לא רק על פי פרויקט שיקום שכונות שנוצר מזמן וחלקו אינו רלוונטי, אלא על פי מדד דירוג הלמ"ס שנעשה בשנת 2008. כך יתאפשר לתת מנעה נרחב יותר לשכונות חדשות הזקוקות לסיוע המשרד.

דרעי אמר בתגובה להרחבת סמכויות משרדו: ״ההחלטה החשובה שהתקבלה היום בממשלה תאפשר למשרדי- המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, לטפל בשכונות מצוקה וביישובים במצב סוציואוקונומי נמוך הזקוקים לסיוע אך לא נמצאים בנגב ובגליל. יש יישובים ושכונות מצוקה גם במרכז הארץ, כמו בת״א, לוד, בת ים וחולון שזקוקים לסיוע ואנחנו נסייע להם ככל יכולתנו. הפריפריה החברתית במרכז הארץ, בירושלים, ביישובים ערביים, דרוזים וחרדים ובאזורים נוספים יזכו כעת להטבות וסיוע בדיוק כמו שאנו נותנים ליישובים במגב ובגליל״.

השארת תגובה