הח"כים הערבים ציינו "נכבה"; בן ארי איחל: "חג שמח"

כ-200 פעילי שמאל וסטודנטים יהודים וערבים, יחד עם חברי הכנסת של הרשימה הערבית המשותפת, ציינו את "יום הנכבה" באוניברסיטת תל אביב. מנגד הפגינו פעילי אם תרצו ותנועות ימין. "מפגן הצביעות האנטי ישראלי הזה לשכתוב ההיסטוריה, שבסופו של יום קורא להשמדת ישראל"

8be505a5-8ebd-42bd-be01-5fd7e9cb7b17
8be505a5-8ebd-42bd-be01-5fd7e9cb7b17
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כמידי שנה, פעילי שמאל ערבים ויהודים, קיימו באוניברסיטת תל אביב אירוע לציון "יום הנכבה" הפלסטיני, המציין את ההפסד הערבי במלחמת העצמאות בהקמת המדינה ב-1948.

באירוע השתתפו כ-200 סטודנטים יהודים וערבים וכן חברי הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת. יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה אמר: ״הנכבה, היא האסון שלנו; 531 כפרים הוחרבו, משפחות שלמות איבדו את כל עולמם. חשוב לציין את היום הזה דווקא בתל אביב עם מסר לכלל אזרחי המדינה, הנכבה היא לא רק העבר הכואב אלא גם האפשרות לעתיד משותף. רק הכרה בפשעי העבר תאפשר לבנות אזרחות משותפת המבוססת על שיוויון וכבוד הדדי".

מנגד, סטודנטים יהודים מתנועת אם תרצו ותנועות נוספת, קיימו הפגנת נגד, במהלכה הניפו דגלי ישראל וחילקו מאות חוברות "נכבה חרטא", החושפים את האמת סביב יום הנכבה.

מנכ"ל תנועת אם תרצו, מתן פלג אמר: "מטרתם של ארגוני השמאל הרדיקלי היא ליצור בקרב החברה הישראלית נקיפות מצפון על עצם נצחונה במלחמת העצמאות זאת בכדי לערער מבפנים על עצם קיומה של המדינה. מול מפגן הצביעות האנטי ישראלי הזה לשכתוב ההיסטוריה, שבסופו של יום קורא להשמדת ישראל, חייבים להפגין גאווה ישראלית ואמונה בצדקת הדרך."

פלג הוסיף: "אין לנו את המותרות להשאיר את התעמולה האנטי ישראלית, זו הבינלאומית וזו השתולה מבפנים במימון פוליטי זר, ללא כל מענה.  אנו נמשיך להיאבק בכל הכלים העומדים לרשותנו בתופעה, ללא מורא ומתוך תחושת אחריות גדולה."

גם יו"ר תנועת "עוצמה יהודית", ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי הגיע להפגין כנגד פעילי השמאל. בן ארי תקף את הפעילים ואמר: "הם בוכים שהם לא הצליחו להשמיד אותנו. אנחנו כאן כדי להגיד חג נכבה שמח. הביאו עלינו שבע צבאות, לכרות ראשים ולבזוז בשם האיסלאם. לא מצטערים שניצחנו. נמשיך להגיע לעמוד מול המחבלים לא כדי לשכנע אותם, רק כדי שסגן הרמטכ"ל לא יתבלבל שוב. אנחנו עומדים ממול להזכיר מי כאן הנאצים, ומי בני הארץ ששבו לארצם ומותקפים כבר למעלה ממאה שנים מהאיסלאם הניאונאצי".

אם תרצו נגד יום הנכבה באוניברסיטת תל אביב

השארת תגובה