בכפר יונה חגגו 'עצמאות רוחנית' ביום שכולו תורה

גם מקומה של העיר כפר יונה לא נפקד: עשרות השתתפו ב'יום שכולו תורה' שערכו מוסדות פני מאיר בראשות הגה"צ רבי יוסף הללויה • המקובל הגר"י בצרי חיזק את ראש המוסדות וסיפר על התקופה בה למד אצל אביו הגר"ד בצרי בישיבת 'השלום'

יום שכולו תורה במוסדות 'פני-מאיר' בעיר כפר יונה (11)
יום שכולו תורה במוסדות 'פני-מאיר' בעיר כפר יונה (11)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כמידי שנה וכמו בשאר רחבי הארץ המסורת נמשכת וחגיגות העצמאות הרוחנית התקיימו גם השנה בעיר כפר יונה

במוסדות התורה והחסד 'פני מאיר' בכפר יונה בראשותו של הגה"צ רבי יוסף הללויה ערכו גם השנה 'יום שכולו תורה' שמתחיל כבר בערבו של יום העצמאות ונמשך עד לצהרי היום עצמו בהשתתפותם של עשרות משתתפים ומיטב המרצים.

את הערב פתח הרה"ג שלמה צדוק רבו של היישוב תל-מונד שבשרון ודיבר על חשיבות לימוד התורה והמעלה הגדולה של מוסדות הקודש בכפר יונה הפועלים למען הרמת קרנה של תורה "במקום שכזה זהו דבר לא מובן ולא טבעי" אמר הרב לאחר מכן נמסרה שיחת חיזוק מאת משמח הלבבות הרב מאיר שוורץ ששימח את האנשים בדרשתו הנפלאה תחשוב טוב יהיה טוב.

הבוקר המשיכה סדרת ההרצאות כשראשון הדוברים היה הרה"ג אליהו חי אביטן 'מחכימים ברמה – רדיו קול ברמה' שריתק את האנשים בסגולות ודברים נפלאים מתוך המקורות ולאחריו מסר הרה"ג שלמה זלמן רווח יו"ר המכון למצוות התלויות בארץ שיעור מיוחד בעניני כשרות הדגים והמאכלים.

בין רצף ההרצאות היה זה הרב אהרון מרגלית שגרם לאנשים לדמוע ולהתחזק מסיפורו האישי והמרתק "כנגד כל הסיכויים" ולמי שלא יודע הרב מרגלית עבר 3 פעמים את מחלת הסרטן וניצח, קבר 2 ילדים ואח, היה משותק מגמגם וחולה פוליו וקם ויצא מעמק הבכא.

שיעור מיוחד נמסר על ידי ראש המוסדות הגה"צ רבי יוסף הללויה שמסר שיעור מיוחד ומרתק סביב סוגיית הייחס למדינת ישראל ויום העצמאות על פי חכמי הדורות השונים.

אחרון הדוברים היה בנש"ק הרה"צ רבי יצחק בצרי שדיבר על חשיבות העניין לדון כל אחד לכף זכות וסיפר דברים נפלאים אודות רבותיו הקדושים בהם זקן המקובלים הגה"צ רבי יצחק כדורי זצ"ל. בסיום דבריו ביקש הרב בצרי כמו יתר הרבנים לחזק את ראש מוסדות 'פני-מאיר' הגאון הרב יוסף הללויה ובנו ויד ימינו מנכ"ל המוסדות הרב עזרא על המסירות נפש למען הציבור והקמת עולה של תורה בכל אזור השרון ובין ייתר השבחים אף הזכיר את העובדה כי הגר"י הללויה למד קבלה אצל אביו המקובל רבי דוד בצרי בישיבת 'השלום' בירושלים.

השארת תגובה