רבנים פנו לגר"י ברדא: תתמודד על רבנות העיר אשקלון

בשולחן אחד: הרב יהודה דרעי הרב שמואל אליהו הרב צמח מזוז הרב ישראל אברג'ל אלי ישי וחיים אמסלם השתתפו אמש בהילולת המהרח"ו ודינר של מוסדות 'יצחק ירנן' בראשות הגה"צ רבי יצחק ברדא • אלפים השתתפו באירוע • צפו בתיעוד

הילולת רבי חיים ויטאל והדינר השנתי של מוסדות יצחק ירנן בראשות הגאון רבי יצחק ברדא (23)
הילולת רבי חיים ויטאל והדינר השנתי של מוסדות יצחק ירנן בראשות הגאון רבי יצחק ברדא (23)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מזה כ-20 שנה מקיימים מוסדות 'יצחק ירנן' את הילולת רבי חיים ויטאל זצוק"ל, מי שנחשב לתלמידו המובהק של האר"י הקדוש, ולבעל מופתים גדול וגן האירועים "גני הצבי" במושב ברכיה המארח בשנים האחרונות את ההילולא הגדולה, יודע משנה לשנה כמות אנשים שהולכת וגדלה, כשהשנה, אלפים רבים גדשו את האולם, סביב שולחנות ערוכים כיד המלך.

באירוע השתתפו רבנים ואישי ציבור חשובים, ובהם, הגאון הרב צמח מאזוז, הגאון הרב שמואל אליהו רבה של העיר צפת, הגאון הרב רצון ערוסי רבה של קרית אונו, הגאון הרב יהודה דרעי רבה של העיר באר-שבע, הרב ישראל אברג'ל בנו של הגה"צ הרב יורם אברג'ל זצוק"ל השר לשעבר אלי ישי וח"כ לשעבר חיים אמסלם שאף הרעיף שבחים על אלי ישי למרות המתיחות העזה שהייתה בין השניים כולל בתקופת הבחירות האחרונות בהם נכשלה מפלגת יחד ואף לאחריה. את המשא המרכזי באירוע נשא נשיא מוסדות "יצחק ירנן", הגאון הצדיק הרב יצחק ברדא שליט"א.

בין אישי הציבור שהשתתפו במעמד הנשגב, מ"מ ראש העיר מר אפי מור, סגן ראש העיר מר תומר גלאם, משנה לראש העיר מר יורם שפר, מנכ"ל העיריה מר חיים סופר, חבר המועצה וממונה על ערכים ותודעה יהודית מר חי דהרי, ח"כ וסגן שר במשרד ראש הממשלה מר ירון מזוז, ראש עיריית שדרות מר אלון דוידי, ראש מועצת שדות נגב מר תמיר עידאן, ראש מועצת חוף אשקלון מר יאיר פרג'ון.

בדבריהם, פנו הרבנים שהשתתפו באירוע אל הגאון הרב יצחק ברדא, ובקשו לקחת על שכמו את משא העיר אשקלון, ולכהן בה פאר כרב העיר, אחרי הסתלקותו של המרא דאתרא הגאון רבי יוסף שרביט זצוק"ל. "בעיר אשקלון מדברים נכבדות ורוצים לראות אותו יושב על הכסא החשוב שהתייתם לא מזמן, כסאו של הגאון הרב שרביט זצ"ל, ומי כמוהו ראוי כבן המקום כתושב המקום, להאיר ולהפיץ תורה באשקלון ולהמשיך בעמלה של תורה". אמר לתשואות הקהל ח"כ לשעבר חיים אמסלם. והגאון הרב צמח מאזוז מנהלה הרוחני של ישיבת "כסא רחמים" חיזק את דבריו של הרב אמסלם, תוך שהוא משבח את פעילותו רבת השנים של הרב יצחק ברדא, כאשר בסוף דבריו אמר הרב "ואני אברך את הרב שיזכה להיות הרב הראשי הבא של אשקלון". גם חבר הכנסת לשעבר, אלי ישי, פנה אל הרב וביקש שיקבל על עצמו את הנהגתה הרוחנית והתורנית של העיר אשקלון.

את הערב הנעימו משה דוויק ולהקתו, כאשר שיאו של הערב היה במכירת הטלית של הגאון הרב יצחק ברדא שליט"א, בסכום אדיר של 100,000 ₪. את הטלית רכש מר נחום ביתן, בעלי הרשת הקמעונאית הגדולה "יינות ביתן". יצוין, כי ביום ההילולא, ישב הרב סנדק בבריתו של אברהם אבינו, בנוסף, את פתילות הטלית עשה הרב בעצמו, כך שללא ספק, תביא הטלית בכנפיה ברכה כפולה לרוכש.

3 תגובות
  1. כל האנשים שיצאו נגד הרב עובדיה במקום אחד

  2. כל הצדיקים שהרב עובדיה יצא נגדם על לא עוול בכפם, על שולחן אחד.

  3. שימו לב! יש אחד פה שמפריע לשלום קוראים לו אלי ישי. מרן שם את דרעי וזהו . חסל סדר מחלוקת מהציבור הספרדי.

השארת תגובה