נעצר בשל מהירות גבוהה והתברר כי גנב את המשאית

לוחמי מג"ב שראו משאית נוסעת בפראות ביקשו לעצור את הנהג אך הוא נמלט • בתום מרדף הנהג נתקע בחומות בטון ונעצר • לוחמי מג"ב גילו: המשאית נגנבה מספר שעות קודם לכן ו-1200 תבניות ביצים בלתי מפוקחות • נהג המשאית נעצר

לוחמי מג"ב עצרו נהג משאית שהתבררה כגנובה
לוחמי מג"ב עצרו נהג משאית שהתבררה כגנובה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשעות הבוקר הבחינו לוחמי משמר הגבול, במשאית, שנוסעת במהירות גבוהה מכיוון ירושלים לכיוון מעלה אדומים. המשאית נסעה בפראות וחלפה בצמוד לצוות, שעסק בפעילות מבצעית בצד הדרך, באופן מסוכן ומעורר חשד. צוות הלוחמים החליט לעצור את המשאית בכדי לבדוק את נהג הרכב ואת המשאית. נהג המשאית החל בניסיונות בריחה תוך שהוא ממשיך בנסיעה פראית ומסוכנת ולא נענה לקריאות הלוחמים. לאחר מספר דקות של מרדף, ניסה נהג המשאית, ככל הנראה, להימלט אל כביש צדדי, התנגש במחסומי בטון המוצבים בסמוך לתחנה אוטובוס עד שלבסוף נעצר. לפתע זינק הנהג מתוך המשאית ופתח בניסיון בריחה רגלית. הלוחמים רדפו אחר הנהג ופתחו בנוהל מעצר חשוד עד שזה נעצר. בבדיקה התברר שהמשאית נגנבה כמה שעות קודם לכן מחדרה. נהג המשאית, תושב חברון בשעות ה-30 לחייו, נעצר להמשך חקירת משטרת ישראל.

מוקדם יותר, במהלך פעילות במעבר הזיתים, בשיתוף עם אגף הפיקוח של המועצה לענף הלול, עצרו לוחמי משמר הגבול רכב מסחרי של חברת שליחויות, שעורר את חשדם. בחיפוש ברכב התגלו כ – 1200 תבניות ביצים בלתי מפוקחות ולא מאושרות. התבניות הוסלקו בתוך קרטונים המיועדים ללקוחות המקוריים של חברת השליחויות בכדי להטעות את השוטרים. נהג הרכב, תושב מזרח ירושלים בשנות ה – 30 לחייו, עוכב וזומן לבית משפט. הביצים שנתפסו הועברו לאגף הפיקוח של המועצה לענף הלול לצורך השמדה.

מפקד הפלוגה ציין כי: "לצד המשימה העיקרית שלנו, שהיא שמירת הביטחון של אזרחי ישראל, אנו גם משקיעים מאמצים גדולים גם כדי לשמור על איכות חייהם. עבירות כמו אלה פוגעות פגיעה קשה באיכות חיי האזרח, בתחושת הביטחון שלו ואפילו בבריאות הציבור. לשמחתנו הצלחנו במהלך הלילה לשים את היד על שני העבריינים, להחזיר את המשאית לבעליה, ולמנוע את הפצתם הביצים לשוק".

השארת תגובה