סר הביטחון? הליכוד ידון באפשרות הדחת יעלון מתפקידו

בית הדין העליון של הליכוד הורה למוסדות הליכוד; לקיים דיונים ב"כשליו" של שר הביטחון יעלון • במהלך הדיונים תתקיים הצבעה על הצעת החלטה הקוראת לראש הממשלה להעביר את יעלון מתפקידו כשר הביטחון • האישום: סיוע למפלגה מתחרה

מחוסל פוליטית. כרזה נגד שר הביטחון משה יעלון
מחוסל פוליטית. כרזה נגד שר הביטחון משה יעלון

הליכוד מתנתק מיעלון? לאחר תקופה ארוכה בה נשמעה ביקורת חריפה מגורמים שונים בליכוד ובהם חברי כנסת מכהנים נגד שר הביטחון משה יעלון לאחר שלדבריהם פועל בניגוד לעמדות התנועה בית הדין העליון של הליכוד הורה למוסדות הליכוד; מרכז הליכוד, הלשכה המדינית, הנהלת הליכוד, מזכירות הליכוד והסיעה בכנסת, לקיים דיונים ב"כשליו של משה (בוגי) יעלון, שר הביטחון", בכל הנוגע לפינוי היהודים מבית רחל ולאה בחברון. בדיונים אלה יצביעו המוסדות על הצעת החלטה הקוראת לראש הממשלה להעביר את יעלון מתפקידו כשר הביטחון, וכן קריאה לנבחרי הליכוד לפעול לביטול מיידי של פינוי היהודים מבית רחל ולאה בחברון.

מדובר בהחלטה של בית הדין של המפלגה בעתירה שהגישו ששה חברי "נאמני ארץ ישראל בליכוד" ובראשם עו"ד אביעד ויסולי, נגד יעלון (עתירה 1335/16) ובה ביקשו להשעות את יעלון מהליכוד בגין הוראתו לפנות את היהודים מבית רחל ולאה בחברון ביום 21.1.16. זאת בהתאם לסעיף בחוקת הליכוד לפיו חבר ליכוד המסייע למפלגה מתחרה יושעה מן הליכוד לשנתיים. העותרים טענו כי הוראת יעלון לפנות את היהודים מהבית שרכשו בחברון, מסייעת למפלגות השמאל השואפות לחסל את ההתיישבות בחברון.

בית הדין של הליכוד קבע כי "יש מקום לויכוח נוקב עם השר יעלון על החלטתו בדבר פינוי היהודים מביתם בחברון וגם מותר למתוח עליה ביקורת ולפעול לשינויה, או למצער למניעת חזרה על התנהלות כזו בעתיד". בית הדין קבע כי דיון כזה אינו יכול להתקיים במסגרת בית הדין, והורה לקיים את הויכוח הנוקב על התנהלות יעלון במוסדות הליכוד השונים – "המרכז, ההנהלה, הלשכה המדינית, המזכירות והסיעה בכנסת". הדיון יתקיים לבחינת "הטענות כבדות המשקל שמעלים העותרים", ובית הדין קבע כי הוא יוודא את קיומו של הדיון.

בעקבות ההחלטה עו"ד אביעד ויסולי, יו"ר נאמני ארץ ישראל בליכוד, פנה שישי האחרון לשר הרווחה חיים כץ, המכהן כיו"ר מרכז הליכוד, ולשרים ישראל כץ (יו"ר מזכירות הליכוד) וזאב אלקין, (יו"ר הלשכה המדינית של הליכוד) בדרישה לכנס את המוסדות שהם עומדים בראשם לדיון בכשליו האמורים של יעלון כשר ביטחון בהקדם האפשרי ובדיון זה תובא להצבעה הצעת החלטה הקוראת לראש הממשלה להסיק את המסקנות המתבקשות מכשליו המרובים של יעלון כשר ביטחון ככלל, ובנושא ההתיישבות בפרט, ולהעבירו מתפקידו. הצעת ההחלטה תכלול גם קריאה לנבחרי הליכוד לפעול לביטול מיידי על איסור המגורים של יהודים בבית רחל ולאה בחברון.

4 תגובות
  1. סוף-סוף נפקחות העיניים. מוטב מאוחר- כמו שאומר הפתגם.

  2. חטאו ופשעו של יעלון על פי כל אמת מידה, הן מוסרית ומשפטית גרידא, היא בהשתלחותו בחייל כרוצח והוצאת דיבתו עוד טרם חקירה, כתב אישום, כתב הגנתו ושפיטתו של החייל, רק על כך ורק על כך צריך הוא להתפטר ולהישפט על כך, איפוא נשמע כדבר הזה שאדם שופט אדם על רצח עוד טרם התבצעה חקירה וכו,,,,,, עוד טרם חקירה בסיפור והעניין החדש שעולה.

  3. ויפה שעה אחת קודם ושיקח איתו את אייזנקוט וגולן לאותו צינוק במקום עצורי דומא ובאותם תנאים אל אנושיים שתי ציפורים במכה גם נפטרנו מהמרצחים של יהודים וגם קבלו המגיע להם ציון במשפט תפדה ושביה בצדקה

  4. תקצר כאן היריעה מלמנות את כשליו ואפילו את פשעיו של סר הביטחון אבל אני אישית מנהל כנגדו קרב במרכז הליכוד לחיסולו הפוליטי כמובן של הנבל שהתגלה כסמולן קיצוני בשורה של מפגעים כנגד הלאום היהודי. פוגי הבייתה.

השארת תגובה