בצל גל הטרור: 'הדסה' חונכת שני חדרי טראומה

במחלקה לטיפול נמרץ בבית חולים הדסה בה מאושפזים נפגעי הפיגוע האחרון שאירע בקו 12 כשהם מונשמים ומורדמים, יתקיים מחר בבוקר טקס חנוכת שני חדרים לנפגעי טראומה • 600,000 שקל נתרמו על ידי הקרן לידידות

מחלקת טיפול נמרץ הדסה (צילום: דוברות הדסה)
מחלקת טיפול נמרץ הדסה (צילום: דוברות הדסה)

גל הטרור הנוכחי לא הותיר את ידידי הדסה אדישים. ביחידה לטיפול נמרץ, בה מאושפזים נפגעי הפיגוע האחרון בקו 12 כשהם מונשמים ומורדמים, יתקיים מחר בבוקר טקס חנוכת 2 חדרים לנפגעי טראומה.

אבזור החדרים, בציוד המתקדם ובטכנולוגיה החיונית מן החדישות בתחום, התאפשר הודות לתרומתה הנדיבה של הקרן לידידות, אותה ייסד הרב יחיאל אקשטיין המשמש גם נשיאה, בסך 600 אלף דולר.

בבית החולים הדסה עין כרם פועלות מספר יחידות טיפול נמרץ, בהן היחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגיה, טיפול נמרץ לב, טיפול נמרץ ילדים ויחידת טיפול נמרץ כללי אשר עברה לאחרונה אל משכנה החדש בבניין דוידסון, ובה 16 חדרי טיפול והחדרים לנפגעי טראומה.
"הידידות העמוקה וארוכת השנים בין הדסה לבין הקרן לידידות והרב אקשטיין ומשפחתו רק מתעצמת בכזו מחווה מרגשת ומיוחדת", אמר מנכ"ל הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, "אנו בהדסה אסירי תודה על תרומתם הנדיבה, שוב. בזכות הקרן לידידות נרכשו לשני החדרים בהם יטופלו פצועים באורח קשה מוניטורים, מכונות הנשמה ומכונות החייאה, מכשירים למתן תרופות מדודות, משאבות להזרקת משככי כאבים הנשלטים על ידי החולה, מערכת מיחשוב חכמה וכן שולחנות עיליים ומתקני תקרה לקביעת ציוד, על מנת לצמצם את המיכשור הממוקם על רצפת החדר. הדסה והקרן לידידות ימשיכו לחזק את הקשר ההדוק בין שני הארגונים ויבחנו פרוייקטים נוספים אשר יאפשרו לבית החולים להעניק יותר לציבור המטופלים בארץ הקודש".

נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין: "הקרן לידידות החלה לפעול בישראל בשנת 2000, בתחילתה של האינתיפאדה השנייה, ומאז פועלת לחזק את ביטחונם ורווחתם של אזרחי ישראל. אני גאה להיות שותף של בית החולים הדסה שנמצא בחזית העשייה למען החולים ונפגעי הטרור בישראל. אני מקווה ומתפלל שבתרומתנו זו נזכה להמשיך להציל את חייהם של ישראלים רבים בזמן חירום ושגרה".

בטקס ישתתפו נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין, מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, יו"ר דירקטוריון הדסה, מר ארז מלצר, יו"ר הכנסת לשעבר והיו"ר המכהנת של חבר הנאמנים של הדסה אינטרנשיונל ישראל, הגב' דליה איציק, נשיאות ארגון נשות הדסה העולמי לשעבר, הגב' בוני ליפטון, הגב' ננסי פלצ'וק והגב' מרסי נתן, מנהל היחידה לטיפול נמרץ, פרופ' ורנון ואן הרדין וכן צוותי היחידה לטיפול נמרץ וחברי הנהלת הדסה.

השארת תגובה