"בתוך שבועיים חייבים לסיים את המשא ומתן"

על רקע סגירת תיק הרצוג המסתמנת שוב עולה אפשרות של הקמת ממשלת אחדות • גורם בכיר בליכוד: "קיים משא ומתן, לא מתכוונים להוציא את הבית היהודי" • ח"כ חיליק בר: "אין מו"מ, אנחנו לא גלגל חמישי, עלינו לשרת את העם מהאופוזיציה"

ראש הממשלה נתניהו והרצוג בשמחת שבע הברכות לבתו של השר דרעי
ראש הממשלה נתניהו והרצוג בשמחת שבע הברכות לבתו של השר דרעי

הדיווחים על הסגירה המסתמנת של חקירתו של יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג, לצד הפגרה המתמשכת של הכנסת, שבים ומעלים את אפשרות הקמת ממשלת האחדות בין הליכוד למחנה הציוני.

במהלך היום שוב ושוב נשמעו אופציית הכניסה לממשלה של המחנה הציוני כשהשאלה היא האם זה יהיה על חשבון הבית היהודי או שמא יעשו זאת כתוספת כח לקואליציית 61 החברים הנוכחיים והשאלה הגדולה היא באיזה רמה מתקיימות השיחות סביב הקמת ממשלת האחדות.

בשיחה עם 'כל הזמן' מאשר גורם בכיר בליכוד המקורב לנתניהו כי אכן קיים משא ומתן בין הסיעות. לדבריו המשא ומתן מגיע בשל הקושי לתפקד בממשלה צרה שכזו כשעיקר הבעייה היא עם חברי הליכוד שדורשים כוח נוסף ותפקידים. עם זאת מבהיר הגורם הבכיר כי "בתוך שבועיים חייבים לסיים עם זה. אי אפשר כל הזמן לדבר על ממשלת אחדות זה מזיק לתפקוד הממשלה ולכן חייבים בתוך שבועיים לסיים את המשא ומתן עם המחנה הציוני לכאן ולכאן" לדברי הגורם הבכיר במידה והמשא ומתן ייכשל צריכים לחזק את הקואליצייה הקיימת ולהמשיך הלאה "גם בלעדי תוספת מבחוץ נוכל להמשיך לשמור על שלימות הממשלה"

להערכתו של אותו גורם "לא מדובר בכניסה לממשלה של כל המחנה הציוני אנחנו מבינים שהרצוג לא יוכל להיכנס עם כולם ולכן בכל קונסטלציה איננו מתכוונים לעשות זאת על חשבון אחת מהשותפות הקיימות בטח לא על חשבון הבית היהודי שהיא חלק מן המחנה הלאומי"

לעומת הגורם בליכוד בסיעת המחנה הציוני ממשיכים להכחיש את אופציית הכניסה לממשלה. בשיחה עם 'כל הזמן' מבהיר מזכ"ל העבודה חבר הכנסת חיליק בר כי לא קיימים כעת מגעים לשם צירוף המפלגה לקואליציה וכי גם באופן אישי הוא מתנגד למהלך. "ממשלת נתניהו היא ממשלה כושלת במרבית תחומי החיים הנוגעים לחיינו. עם זאת, היא זו שנבחרה לצערי ועל כן עליה למשול, ועלינו לשרת את העם מהאופוזיציה. העבודה היא אלטרנטיבה לליכוד. לא גלגל חמישי שלה ועל כן אני סבור שעלינו להיות אופוזיציה לוחמת ועקשנית בכל התחומים, עד להחלפתה של הממשלה" אמר חבר הכנסת בר והאשים את אנשי נתניהו בהפרחת סיסמאות 'ממשלת האחדות' שאין בהם ממש לטענתו.

השארת תגובה