שוב פרובקציה • כך הגיבה זועבי להזמנתה לטקס זכרון

חברת הכנסת חנין זועבי הוזמנה כמו שאר חברי הכנסת לעצרת זיכרון לשואה ב'יד מרדכי' וסירבה • במכתב תגובה פרובוקטיבי הסבירה: אין ללמד את לקחי השואה ע"י אימוץ מדיניות של גזל ורצח, מעצרים והוצאות להורג ללא משפט

ניצול שואה מציג את המספר שעל היד שלו   צילום: אליוט פאוסט | אין קשר בין המצולם לכתבה
ניצול שואה מציג את המספר שעל היד שלו צילום: אליוט פאוסט | אין קשר בין המצולם לכתבה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חברת הכנסת חנין זועבי (הרשימה המשותפת) שוב מעוררת פורבוקציה והפעם בנושא הכל כך רגיש במדינת ישראל 'השואה'.

חברת הכנסת זועבי הוזמנה ביחד עם 119 חברי כנסת נוספים, לעצרת המרכזית לנעילת אירועי יום השואה בישראל, בקיבוץ יד מרדכי על ידי קבוצת חבצלת המארגנת את האירוע אולם במקום להשיב בשלילה, לתרץ באילוצי לו"ז או לא להגיב בכלל, בחרה זועבי לכתוב למארגני הטקס מכתב פרובוקטיבי בו משווה את המצב בישראל כיום לגרמניה הנאצית.

במכתב התשובה כתבה זועבי: "אין ללמד את לקחי השואה על מנת להגביר את המוטיבציה להתגונן ע"י השפלת ודיכוי האחר, אין ללמד את לקחי השואה ע"י אימוץ מדיניות של סגר, עושק, גזל ורצח, הוצאות להורג ללא משפט, מעצרים ללא משפט, עינויים, צווי איסור פרסום, רדיפת מפגינים ופעילים פוליטיים. השואה מחייבת אותנו לצעוק בקול גדול. אך בצדו היהודי של המציאות שלנו, נשמע רק קול חלש והקול הפלסטיני מושתק". זועבי אף הסבירה כי לימודי השואה אינם נערכים כשורה בארץ, מאחר ו"השואה מחייבת אותנו לא לשתוק כאשר מחוקקים חוקים גזעניים, לא לשתוק כשאר מגרשים ילידים, לא לשתוק כאשר גוזלים את אדמתם ואת רכושם, לא לשתוק כאשר מפוצצים ומוחקים שכונות שלמות ומשפחות שלמות מעל פני האדמה".

בעצרת שצפויה להתקיים השנה הנואמים המרכזיים בעצרת השנה יהיו שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון וחה"כ יאיר לפיד.

בשנים האחרונות, בשל המצב הביטחוני, מקבלת העצרת צביון מיוחד, של הזדהות עם תושבי עוטף עזה והדרום. קיבוץ יד-מרדכי, שנמצא כ-3 ק"מ מגבול רצועת עזה, משמש, לא אחת, כמטרה לירי טילים מהרצועה. למרות המצב הביטחוני, נושאים בגאון ובנחישות חברי הקיבוץ, תושבי עוטף עזה והנגב כולו, את המורשת שהנחילו לכולנו מרדכי אנילביץ' וחבריו.

איתמר שוויקה, מנכ"ל קבוצת חבצלת, מסר בתגובה: "העצרת היא עצרת א-פוליטית וזיכרון השואה חשוב לכל בני האדם ובני האנוש ללא שום הבדלי דת, גזע ומדינה".

תגובה אחת
  1. נשמע כאילו שהיא מסרבת להצעה של חמאס, שעושה לעמו שלו בדיוק את מה שהמרשעת פירטה במכתבה.

השארת תגובה