באמצעות DNA: במשטרה בודקים את זהות המחבל

בבוקר לאחר הפיגוע שטלטל את ירושלים בודקת המשטרה אם אחד מפצועי הפיגוע, הוא למעשה המחבל שהפעיל את המטען ופוצץ את האוטובוס • חוקרי המשטרה מסתמכים בין היתר על בדיקות הכוללות דגימות DNA מהפצוע

הפיגוע בירושלים
הפיגוע בירושלים
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בוקר אחרי פיגוע הטרור המחריד שאירע אמש בירושלים, ולמשטרה עדיין אין קצה חוט בדבר זהותו של המחבל.

בבוקר לאחר הפיגוע שטלטל את ירושלים המשטרה מנסה להכריע אם אחד הנפגעים, גבר כבן 30 שנפצע באורח קשה ופונה לבית החולים שערי צדק, הוא למעשה המחבל שהפעיל את המטען ופוצץ את האוטובוס, או שמא נוסע תמים שהמטען הונח בסמוך אליו. בניסיון לזהות את הפצוע, שלא נשא עמו שום אמצעי זיהוי, חוקרי המשטרה מסתמכים בין היתר על בדיקות הכוללות דגימות DNA מהפצוע.

נוסף על הפצוע קשה, 13 בני אדם נוספים נותרו מאושפזים בבתי החולים בבירה. בבית החולים שערי צדק מאושפזים אישה כבת 50, צעיר כבן 25 ונער כבן 16 במצב בינוני וארבעה נוספים במצב קל. מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי חל שיפור במצב אישה בן 28 שנפצעה באורח קשה והוא מוגדר כעת בינוני. כמו כן, במרכז הרפואי מאושפזים עדיין שלושה במצב בינוני – צעיר כבן 25, גבר כבן 40 ואישה כבת 30, ושניים במצב קל.

הפיגוע התרחש אתמול בשעות אחר הצהריים המאוחרות כשפיצוץ אירע באוטובוס ברחוב משה ברעם הסמוך לצומת פת שבירושלים. כתוצאה מהפיצוץ עלה באש אוטובוס נוסף וכלי רכב פרטי. אריק אבולוף, שהגיע ראשון לזירה מצוותי הכיבוי, כי במקום הייתה בערה גדולה. "זיהינו את האוטובוס בוער, הייתה קרינת חום עצומה. מיד זיהינו רכב פרטי סמוך שעמד במקביל לאוטובוס וגם הוא בוער, ואוטובוס נוסף שגם הוא התלקח ונגרם לו נזק כבד מאוד בחלק הקדמי", סיפר. "בסיום שלב פינוי הפצועים ביצענו פעולות כיבוי מאוד מהירות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע ומסר איחולי החלמה מהירה לפצועים. "אנחנו נאתר את מי שהכין את מטען החבלה, נגיע למשלחים, נגיע למי שעומד מאחוריהם ונבוא חשבון עם הטרוריסטים האלה", אמר. "אנחנו מצויים במאבק מתמשך נגד הטרור, טרור הסכינים, ירי וטילים. גם של מנהרות. ישראל השיגה הישג גדול במאמץ לאיתור מנהרות הטרור".

השארת תגובה