חמאס לקראת ועידת קהיר: "על הקהילה הבינ"ל להתערב במצב בעזה"

ועידת קהיר שמתכנסת היום בחסות נשיא מצרים, אמורה לדון בשיקום רצועת עזה לאחר מבצע 'צוק איתן' ■ דובר החמאס, לרשת "אל-ג'זירה": "התנאים שהיו הסיבה להתפוצצות עדיין קיימים ואף קשים יותר" ■ שר החוץ האמריקני, יפגש עם אבו מאזן בשולי הוועידה

ג'ון קרי במצרים. צילום: מחלקת המדינה
ג'ון קרי במצרים. צילום: מחלקת המדינה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חמאס משגר איומים מרומזים: התנאים שהביאו ללחימה עדיין קיימים. כך עולה מדברי דובר ארגון חמאס שאמר היום (ראשון) כי כל התנאים שהיו ברצועת עזה לפני מבצע "צוק איתן" שהביאו ללחימה לא השתנו ואף נעשו חמורים יותר.

"התנאים שהיו הסיבה להתפוצצות המצב בעזה עדיין קיימים, נהפוך הוא, הם אף קשים יותר כיום ממה שהיו לפני פרוץ התוקפנות הישראלית בעזה", אמר אבו זוהרי בראיון לרשת התקשורת אל-ג'זירה. הדברים נאמרו לקראת הוועידה לשיקום עזה, שתחל היום בבירת מצרים, קהיר.

"אם הקהילה הבינלאומית מעוניינת שהמצב לא יתפוצץ מחדש, עליה להתערב ולפתור את המצב ולטפל בו באמצעות פעילות להסרה אמתית ורצינית של המצור והתחלה רצינית בשיקום רצועת עזה", הוסיף. בוועידה שתחל היום, ישתתפו נציגי מדינות רבות במטרה לגיוס כספים שיועברו לשיקום רצועת עזה.

אתמול פורסם כי שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי, שישתתף אף הוא בוועידה, ינסה במהלך ביקורו בקהיר, להניע מחדש את התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים. גורמים במשרדו של קרי הוסיפו, כי במהלך ביקורו ייפגש קרי עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

לדברי הגורמים, קרי ישטח בפני המנהיג הפלסטיני, את יוזמתו לחידוש התהליך המדיני וינסה לשכנע את אבו מאזן, שלא לפנות לבית הדין הבינלאומי בבקשה לצרף את הרשות הפלסטינית, כפי שאיים. לדברי אנשי קרי, שר החוץ ינסה להסביר לאבו מאזן, כי מהלך שכזה רק יביא לליבוי הרוחות באזור ולא יסייע לפתרון.

את הוועידה צפוי לפתוח הנשיא המצרי, עבד אל פתח א-סיסי ובה ישתתפו מדינות ערב וכן מדיניות מערביות רבות. מלבד אבו מאזן, יגיעו לקהיר גם ראש ממשלת האחדות הפלסטינית, ראמי אל-חמדאללה ושרים נוספים בממשלה . ישראל, בולטת בהעדרה ואף לא הוזמנה.

השארת תגובה