"יש שופטים בירושלים אבל הדמוקרטיה קובעת"

האם בית המשפט העליון מסכן חיי אדם? כך נראה לפחות על פי החלטתו של השופט מני מזוז • השופט מזוז קיבל עתירה שהוגשה על ידי חברה פלסטינית נגד דר החקלאות שמנע הברחת בשר שאינו עומד בתקן הבריאות הישראלי משטחי הרשות לישראל

השופט מני מזוז
השופט מני מזוז
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

האם בית המשפט העליון מסכן חיי אדם? כך נראה לפחות על פי החלטתו של השופט מני מזוז.

לאחר שבתקופה האחרונה דיווחנו שוב ושוב על תפיסות הגדולות של בשר מוברח מהרשות הפלסטינית לתוך שטחי ישראל וכן בשר לא מפוקח מתברר כי יש מי שמתנגד לפעילותו של משרד החקלאות להילחם בבשר המגיע באופן לא מסודר מהערבים. כזכור, בשנים האחרונות התפתח נוהל עם הרש"פ המאפשר מעבר של מזון מהרשות הפלסטינית לישראל למרות שאינו עומד בתקני בריאות הציבור הישראליים, ששונה לאחרונה על ידי שר החקלאות.

בעקבות ההתפתחויות חברת אלחמודה הפלסטינית לשיווק בשר עתרה לבג"ץ נגד החלטתו של שר החקלאות אורי אריאל שגרם להפסקת מעבר של מוצרים שאינם בפיקוח מקצועי והיום פסק השופט מזוז כי הפלסטינים יוכלו להמשיך להכניס סחורה שכזו לשטחי ישראל עד לדיון בחודש יולי הקרוב. השופט מזוז הוציא צו מניעה המבטל את ההחלטות האחרונות של משרד החקלאות ומחזיר את המצב לקדמותו. יצויין כי מדובר בבשר שאינו עומד בתקני הבריאות הישראליים ועלול לגרום לאסונות.

שר החקלאות אורי אריאל זעם על ההחלטה ואמר: "אני רואה זאת בחומרה רבה. האחריות שלי כשר החקלאות היא לדאוג שמוצרי המזון המגיעים לישראל עומדים בכל הסטנדרטים המקצועיים של המשרד. אכן, יש שופטים בירושלים, אבל בדמוקרטיה הסמכות והאחריות היא של הממשלה והשרים. אנחנו נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותינו לזרז את ההליכים המשפטיים, כדי שבריאות הציבור הישראלי לא תיפגע, ולא משנה בשם אלו אינטרסים".

השארת תגובה