עימות בשמאל: סיפור אמיתי או מתנשאת ומטורללת

הסערה הציבורית בעקבות דבריו של חבר הכנסת זוהיר בהלול נמשכת • חברת הכנסת זהבה גלאון תוקפת את המחנה הציוני "ההתנגדות לדבריו אך ורק בשל העובדה שהוא ערבי" • איציק שמולי: "אמירה מתנשאת, דוחה ומטורללת.שתבדוק את החיבור למציאות"

ח"כ זוהיר בהלול עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן
ח"כ זוהיר בהלול עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן

הסערה הציבורית בעקבות דבריו של חבר הכנסת זוהיר בהלול (המחנה הציוני) לא נגמרה ואפילו גורמת לחידוד שאלת הזהות בשמאל.

יו"ר מרצ חברת הכנסת זהבה גלאון פרסמה היוםפוסט חריף ברשת בו היא תוקפת את חברי סיעת מפלגת המחנה הציוני אשר יצאו נגד דבריו של בהלול: "הסיפור האמיתי כאן הוא על איך חברי הכנסת של המחנה הציוני זורקים את חבריו לסיעה לכלבים, ועל למה הם עושים את זה" כותבת גלאון, ומוסיפה שהסיבה להתנגדות חברי המחנה הציוני לדבריו היא לא משום מה שאמר אלא אך ורק בשל העובדה שהוא ערבי".

גלאון ממשיכה ותוקפת: "לא חסרים חברי כנסת מהמחנה הציוני שאמרו בחודשים האחרונים דברים לא פחות שנויים במחלוקת ממה שאמר בהלול. אף אחד שם לא העלה בדעתו לצאת נגדם. אבל מה שאנחנו רואים פה זה קמפיין פחדני ומבוהל של מפלגה, שמנסה בעקביות להפוך לליכוד ב', וכל פעם מחדש נחרדת לגלות שעדיין יש בה אנשים שמסרבים לקחת בזה חלק"

גם סוגיית הכניסה לממשלה לא נעדרת מהפוסט אותו כתבה: "זאת המציאות: כבר שנה שהמחנה הציוני מנסה לזחול לתוך הקואליציה הגזענית של נתניהו בנסיון מעליב למכור את העקרונות של הציבור שלהם כדי לקבל תעודת הכשר מהימין הקיצוני. עכשיו כשהם בצרות הם מבינים שהתרגיל הזה לא יקרה, וכל מה שנשאר להם זה לנסות לבער את השמאלנות מקרבם, במהלך פאתטי ושקוף שאף אחד לא קונה. זוהיר בהלול נפל עליהם כמו מתנה משמיים – הוא לא רק דעתן וישר אלא גם ערבי, וכדי להפוך את המחנה הציוני לליכוד ב' צריך קודם כל לטהר את מחננו הציוני מערבים. זו ההתחלה וזה הסוף של הסיפור"

בסיום דבריה כותבת גלאון כי על המחנה הציוני היה לגבות את חבר הכנסת זוהיר בהלול, "שמייצג דו-קיום, שלום ומתינות, וחברי הכנסת של המפלגה צריכים לקום כל בוקר ולהגיד תודה שהוא מוכן בכלל להיות מזוהה איתם. אבל לצערי מהימים האחרונים ברור, שאם זה היה תלוי בחבורת המתקרנפים הזאת, הם היו מעדיפים להחליף את זוהיר בהלול בבצלאל סמוטריץ'"

במחנה הציוני לא אהבו את התקפתה של גלאון וחבר הכנסת איציק שמולי מיהר להגיב: "אפילו במושגים הציניים של זהבה גלאון מדובר באמירה מתנשאת, דוחה ומטורללת. אם הניתוח המעוות שלה אומר שהביקורת קשורה להיותו של זוהיר ערבי – שתבדוק את החיבור שלה למציאות. הביקורת שהושמעה על דברי זוהיר היא אך ורק לתוכן הדברים החמורים שהשמיע אשר יכולים להתפרש כמתן לגיטימציה לפגיעה בחיילים – עמדה שזהבה גלאון בוחרת מעבר לכל פלפולי המילים שלה לגבות. מפלגת העבודה נשארה בעמדות הקלאסיות שלה, וזו גלאון ששברה בפראות שמאלה למחוזות האנטי-ציוניים וגררה את מרצ ההיסטורית להיות בל״ד ב׳. כמי שכמעט היתה חתומה על מחיקה היסטורית וטרגית של מרצ מהמפה הפוליטית הייתי מציע לה שתתעסק קצת בעצמה במקום להטיף מוסר בצורה כ"כ ארסית לאחרים" דברי שמולי.

השארת תגובה