חבר הכנסת אייכלר סייר ברמאדה: "אני גאה"

חבר הכנסת ישראל אייכלר סייר היום במלון רמאדה שם נערכים מבחני ההסמכה לרבנות ודיינות: "אשריכם ישראל שצעיריהם עמלים בתורה ובקיאים בפרטי ההלכה" • במהלך הסיור נפגש חבר הכנסת אייכלר עם הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו שהגיע אף הוא למקום.

חכ ישראל אייכלר בסיור במבחני הרבנות הראשית
חכ ישראל אייכלר בסיור במבחני הרבנות הראשית
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר סדרת דיונים בוועדה לפניות הציבור, בעקבות תלונות על הסחבת בתוצאות המבחנים לרבנות ולדיינות, סייר היום יו"ר הוועדה חבר הכנסת ישראל אייכלר (יהדות התורה) במלון רמאדה בירושלים שם נערכים בימים אלו המבחנים לרבנות אשר מאורגנים לראשונה על ידי חברה חיצונית.

בעבר התעכבו הסריקות של המבחנים למשך שבועות ארוכים, בטרם הגיעו לבודקים. לאחר שהתוצאות הגיעו לרבנות, הם התפרסמו לאחר כמה חדשים טובים. זעקת הנבחנים עלתה בדיונים שהתקיימו בוועדה לפניות הציבור בכנסת, עם כל הגורמים הרלוונטים ולאחרונה הוציאה הרבנות הראשית את הארגון המנהלי של המבחנים לידי חברה חיצונית שהתחייבה לזרז הליכים מינהליים. זאת בלי לגעת בשאלות ובתשובות ובזהות הנבחנים, כנהוג במבחנים דומים של משרד החינוך. וכאמור בימים אלו נבחנים אלפי מבקשי תעודות ההסמכה במלון רמדה בירושלים.

בסיור שערך ח"כ ישראל אייכלר בעת הבחינה, הובטח לנבחנים כי סריקות המבחנים יגיעו הפעם לבודקים תוך שבוע ימים. הבודקים יחזירו את המבחנים והציונים, תוך שלושים יום. ח"כ אייכלר הודיע למנהלי הרבנות כי הועדה דרשה לפרסם תוצאות מבחן 45 יום לאחר הבחינה. גם אם נוסיף את חופשת ימי הפסח, אנו מצפים שעוד לפני חג השבועות, התשובות צריכות להתפרסם לטובת כל הנבחנים. "זכותם של הנבחנים לדעת במהירות האפשרית, אם עברו ואיזה ציון קיבלו במבחנים, עליהם עמלו קשה" – אמר.

ח"כ אייכלר ציין במהלך הסיור את שיתוף הפעולה וההשתדלות של ראשי הרבנות ומנהלי משרד הדתות והשר לעניני דת, דוד אזולאי, לזירוז הליכים ביורוקרטיים וארגוניים. כמו כן ציין את ההתארגנות המהירה של החברה הזוכה במכרז המבחנים שהצליחו לקיים את הבחינה בצורה מסודרת ומאורגנת.

"אני שמח שהתקבלה דרישת הציבור, לקיים מבחן נוסף לרבנות, עוד לפני הפסח. אלפי אברכים הגיעו מכל רחבי הארץ. הם יושבים בצורה מופלאה ושקטה ועונים בכתב על שאלות מעמיקות ומתאגרות. אפילו רבנים שכבר יושבים על מדין, יצטרכו להתייגע לענות בפירוט כזה על השאלות המורכבות. אני גאה באברכים שיושבים והוגים בתורה ויודעים לענות על כל מקורות ההלכות על בורין. אשריכם ישראל שצעיריהם עמלים בתורה ובקיאים בפרטי ההלכה ובדעות השונות ובמקורות של כל הלכה, דבר דבור על אופניו" – אמר ח"כ ישראל אייכלר.

במהלך הסיור נפגש חבר הכנסת אייכלר עם הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו שהגיע אף הוא למקום.

השארת תגובה