השרים ביקרו בבית הכנסת הגדול בתל אביב

השר לעניני דתות הרב דוד אזולאי ושר המדע והטכנולוגיה מר אופיר אקוניס הגיעו לסיור מיוחד בבית הכנסת הגדול כדי לעמוד מקרוב על צרכיו ועתידו של בית הכנסת שחווה עדנה מחודשת • "למצוא תקציב למען חיזוק בית הכנסת שימשיך לפרוח בשיעורי תורה ותפילות בכל השבוע"

בבית הנכסת הגדול בתל אביב
בבית הנכסת הגדול בתל אביב
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בבית הכנסת הגדול תל אביב התקיימה השבוע ישיבת הנהלה חגיגית במיוחד והרמת כוסית לרגל חג הפסח . מזה שנים מתקיימות ישיבות הנהלה בבית הכנסת אך השבוע זו היתה ישיבה מיוחדת לרגל ביקור עבודה מיוחד של כבוד השר לעניני דתות הרב דוד אזולאי וכבוד שר המדע והטכנולוגיה מר אופיר אקוניס שהגיעו לסיור מיוחד בבית הכנסת הגדול כדי לעמוד מקרוב על צרכיו ועתידו של בית הכנסת שחווה עדנה מחודשת בימים אלה ופותח שעריו מחדש לקהלים נוספים צעירים לצד וותיקים . ספרדים ואשכנזים וכן פונה לציבור החילוני ואשני המסורת שבאים ופוקדים את בית הכנסת באירועים שונים במהלך השנה.

בדברי הפתיחה הביע נשיא בית הכנסת הגדול מר שלמה פיבקו את הערכתו לשרים שפינו מזמנם ומירצם ובאו לישיבה המיוחדת לכבודם. בדבריו העלה מר פיבקו את הפעילות הרבה בשנתיים האחרונות מאז מונה לתפקיד וציין כי על אף מעמדו ההיסטורי של בית הכנסת המהווה מאז שנת הקמתו מ1925 מגדל אור רוחני ומשמש עד היום כמוסד תרבות ורוח לבני העיר תל אביב כולה בשבתות חגים וכן בכל ימ ות השנה אף גורם מטעם העירייה והממשלה דואג לסייע לה וכל הנטל והעול בעיקר הכלכלי נופל על הנהלת בית הכנסת.

שר הדתות בדבריו סיפר כי יש לו היכרות מיוחדת עם בית הכנסת וכי עוד בהיותו צעיר לימים היה נוהג לפקוד את בית הכנסת במהלך ימות השבוע כשהזדמן לאזור. כבוד השר ציין כי במסגרת תפקידו אין הוא נוהג לבקר בבתי כנסת וכי לצערו אין שום תקציב במסגרת התקציב הקואליציוני המיועד לחיזוק בתי הכנסת ולסיועם . בלב כבד אני אומר לכם שכל תקציב הדל של משרד הדתות הולך לבנית מקוואות . הסיבה היחידה שאני בא לכאן היום היא בית הכנסת הגדול של תל אביב שרואה אור מיוחד בימים אלו ומחזיר עטרה ליושנה ולכן חשוב במיוחד באופן יוצא דופן לתמוך במוסד היסטורי זה ואעשה כל מאמצץ למצוא תקציב למען חיזוק בית הכנסת שימשיך לפרוח בשיעורי תורה ותפילות בכל ימות השבוע.

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס בירך את חברי ההנהלה והרב וכן נשיא בית הכנסת שימשיכו לפעול למען ביצורו וקיומו של המבנה המפואר והמרשים הזה. להבדיל ברחבי העולם כשאנו מטיילים ונכנסים למוזיאון או כנסיה אנו מתפעמים מהמבנים הללו ומטיפוחם אני מציע לכולם לבוא ולהתרשם מההוד וההדר של בית הכנסת שהוא מעבר להיותו מקדש מעט במרכז העיר הוא לא פחות מזה סמל לאומי ומרכז מורשת תרבות ורוח וכך צריך להתייחס אליו. על כן ראוי להקצות לכך את כל המשאבים גרך אתר מורשת לפיתוח עבור במשרד הדתות ולא פחות מכך ואף יותר עיריית תל אביב בראשותו של מר חולדאי שזה צריך להיות אינטרס אישי שלה להעמיד את בית הכנסת הגדול בראש סדר העדיפויות העירוני. .

רב בית הכנסת הגדול בירך את כבוד השרים וחברי הנהלת בית הכנסת הגדול. נשיא בית הכנסת וכן המנכ"ל ויתר העובדים שבזכות החיזוק המרנין ששמענו מפי השרים ימשיכו לעשות חיל למען בית הכנסת .וכל מי שעוסקים בצרכי ציבור באמונה הקדוש ברוך ישלם שכרם. מי יתן ונזכה להגדיל תורה ולהאדירה .

השארת תגובה