חברת הכנסת בוקר דורשת: להשעות את ח"כ בהלול

לאחר שסירב לכנות מחבלים בתואר 'מחבל', הסערה סביב דבריו של חבר הכנסת זוהיר בהלול נמשכת • ח"כ נאווה בוקר הגישה תלונה לוועדת האתיקה ודרשה להשעות את בהלול: "מסמן את חיילי צה"ל כמטרה" • ח"כ חסון: אי אפשר לדרוש מערבי להיות ציוני

ח"כ זוהיר בהלול עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן
ח"כ זוהיר בהלול עם יו"ר הרש"פ אבו מאזן

הסערה סביב דבריו של חבר הכנסת זוהיר בהלול (המחנ"צ) נמשכת.

לאחר שחבר הכנסת בהלול סירב לכנות מחבלים בתואר 'מחבל' דבר שגרר גל של מחאה כלפיו גם מצד חבריו לסיעה וגם מסיעות אחרות הוגשה היום תלונה לוועדת האתיקה בדרישה להשעות את חבר הכנסת בהלול.

חה"כ נאוה בוקר פנתה היום לוועדת האתיקה בבקשה להשעות את חה"כ זוהיר בהלול: "זוהיר בהלול מסמן את חיילי צה"ל כמטרה".

לדברי חה"כ בוקר, "אף תעלול מילולי לא יסתיר את העובדה, שחבר כנסת במפלגה המכונה 'המחנה הציוני' התיר השבוע את דמם של חיילי צה"ל. לא רק שטען כי מי שפוגע בהם 'איננו מחבל', גם בשבת המשיך בהלול את מופע ההסתה שלו. הוא טען כי 'החיילים הם הסממן של הכיבוש עבור הפלשתינאים'. רוצה לומר, זה לגיטימי לפגוע בהם, כי הטרוריסטים הפלשתינאים הם לוחמי חירות והחיילים הם אלו שמונעים אותה מהם.

הדברים הללו הם שקרים נתעבים, דברי הסתה נלוזים ובעיקר חצופים. אני מגנה אותם במלוא החריפות ולכן קראתי לועדת האתיקה להשעות אותו.

בהלול תמיד ידע לדבר במילים יפות כשהיה שדר ברדיו, אבל אף מילים יפות לא יצניעו את תוכן הדברים. יש לי חדשות בשבילך, זוהיר, הפלשתינאים לא נאבקים בשום כיבוש, הם נאבקים כדי לחסל אותנו. אתה ושכמותך צריכים לומר תודה בכל יום שהצבא הישראלי מגן עליכם. האם הטילים של חמאס וחיזבאללה הבחינו בין ערים ערביות ליהודיות בזמן המלחמות האחרונות? לכולם ברור שצה"ל הוא הדבר היחיד שעומד בין הרצחנות של האיסלאם הרדיקלי ובין אזרחי המדינה.

אני קוראת לכם, חברי ועדת האתיקה, לבחון את התנהלותו ואמירותיו של חה"כ בהלול ולהשעות אותו בהקדם. מדובר בדיני נפשות, ומול ההסתה הנפשעת הזו יש בכוחנו לפעול בכדי לעצור אותה. לא אסכים שדמם של חיילי צה"ל יותר". סיימה חברת הכנסת בוקר.

מוקדם יותר הבוקר אמר חבר סיעתו חבר הכנסת יואל חסון בראיון לתכנית חדש על הבוקר ברדיו קול ברמה עם נועם זיגמן כי "יתכן שסיעת המחנה הציוני תבצע מהלך להדחת זוהיר בהלול משורות המפלגה" חסון אף הוסיף ואמר כי "אי אפשר לדרוש מערבי להיות ציוני".