הרב ברלנד שוחרר ממעצר לביה"ח; אבטחה כבדה סביבו

אחרי שנעצר על ידי האינטרפול, שוחרר הרב ברלנד חזרה להמשך טיפוליו הרפואיים בבית החולים ביוהנסבורג • שני עוזריו שנעצרו עימו שוחררו אף הם טרם כניסת השבת • בשלב זה עדיין לא ברור אם יוסגר לישראל • אבטחה כבדה סביב הרב

הרב אליעזר ברלנד
הרב אליעזר ברלנד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחרי שנעצר על ידי האינטרפול, שוחרר הרב ברלנד חזרה להמשך טיפוליו הרפואיים בבית החולים ביוהנסבורג. עשרות שוטרים מאבטחים את בית החולים בו הוא שוהה ואיש לא יכול להתקרב אליו.

הרב אליעזר ברלנד, מנהיג קהילת 'שובו בנים' הגולה, שוהה בחודשים האחרונים בבירת דרום אפריקה, כשחרב צו המעצר בינלאומי מעל לראשו. מספר פעמים כמעט ונעצר הרב, אך בכל הפעמים הצליח להימלט ולתעתע בשוטרים.

מקורביו מספרים ל'כל הזמן' כי בחודשים האחרונים החליף הרב כמה דירות מחשש שייעצר והופקדה עליו אבטחה 24 שעות ביממה בעלות של עשרות אלפי דולרים בחודש.

כאמור, ביום חמישי, נעצר הרב אחרי שפונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים בעיר בעקבות כאבי עיניים מהם סבל קשות. לאחר שעות של מעצר, יחד עם שני עוזריו הקרובים, שוחררו מקורביו והרב שוחרר אף הוא לצורך המשך ההליך הרפואי.

כעת, שוהה הרב בבית החולים כשסביבו אבטחה כבדה של אנשי שירות הביון הבינלאומי 'אינטרפול', כאשר בשלב זה עדיין לא ברור האם, מתי ואיך יוסגר לישראל.

ב'שובו בנים' נערכות כל העת תפילות להצלחתו ורפואתו של הרב אליעזר בן עטיה, כמו כן, נפתחו מוקדי הרשמה לאמירת 'תיקון הכללי' ברציפות לאורך כל התקופה הקרובה.

השארת תגובה