ועדת הכספים: ח"כ סתיו שפיר הוצאה בכוח

בדיון שהתקיים על העברת כספים לישובים שנפגעו במבצע "צוק איתן", צעקה ח"כ סתיו שפיר על יו"ר הוועדה ניסן סלומינסקי על העברת מיליונים לישוב חברון, ח"כ סלומינסקי בתגובה: "היא מתפרצת כל הזמן, אני כבר צרוד"

ועדת הכספים. צילום: פייסבוק - ניסן סלומינסקי
ועדת הכספים. צילום: פייסבוק - ניסן סלומינסקי
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשעות הצהריים היום (ב') אירע מקרה חריג בוועדת הכספים של הכנסת. ח"כ סתיו שפיר ממפלגת "העובדה" הוצאה בכוח ע"י הסדרנית נינה טרסקונובה לאחר שצעקה והטיחה אשמות כלפי יו"ר הוועדה ח"כ ניסן סלומינסקי מ"הבית היהודי".

המקרה אירע לקראת סיום הישיבה בזמן שיו"ר הוועדה חילק לחברים בה דו"ח של משרד הפנים בו מפורט על הסכום הכספי המועבר לרשויות המקומיות שנפגעו במבצע "צוק איתן".

הרוחות התלהמו באולם לאחר שח"כ שפיר הטיחה ביו"ר הוועדה סלומינסקי שיסביר לה מה עילת ההקצבה שהעביר באותה ישיבה בסך של שני מיליון שקל לוועד המקומי של היישוב היהודי בחברון, בלי קשר למקדמות לפני כחודשיים שהועברו בסכום דומה . זאת לאחר שהרוב בוועדה התנגד לערוך הצבעה חוזרת על אישור הקצבה זו לחברון, שגם אליה נלוותה סערת רוחות.

ח"כ שפיר צעקה ליו"ר כי הוא "מבזה את הוועדה" כלשונה.

היו"ר סלומינסקי השיב לה: "את מונעת בידי השמאל הקיצוני. או שאת לא מבינה או שאת לא רוצה להתבלבל מהעובדות ומשקרת. הנתונים מראים שהר חברון קיבלה הרבה פחות מרוב הרשויות בדרום". לאחר שהוצאה ח"כ שפיר ננעלה הישיבה.

ח"כ שפיר אמרה בתגובה: "הוא מסתיר מידע ומונע ממני את זכות הדיבור. בכל פעם שאני חושפת עוד נתח מהעברת כספי ציבור למקורבים הוא מפחד שאגיד את האמת והוא פשוט מוציא אותי בכוח. הוא חושב שבכך ימנע מהאמת לצאת לאור".

ח"כ סלומינסקי טען לאחר הישיבה: "אין לזה שום קשר לחברון. היא לא ידעה מה שהיא מדברת על חברון. היא מונעת על פי השיטה של 'אל תיתנו לאחרים לדבר'. כל ההאשמות כאילו אני מיטיב עם התנחלויות על חשבון רשויות בדרום הן עורבא פרח". הוא הוסיף: "שפיר מנסה כל הזמן להשתלט על הדיונים. היא לא נותנת לאחרים לדבר אלא מתפרצת כדי שישמעו רק אותה. אני כבר צרוד. אני התחלתי לדבר אבל היא לא נתנה לי לדבר, היא לא מוכנה לקבל את העובדות אלא עסוקה בפופוליזם זול".

תגובה אחת
  1. רק לידיעתכם ח"כ סתיו שפיר היא ממפלגת העבודה ולא ממפלגת יש עתיד

השארת תגובה