שפיר נגד השר אריאל: "חוסם את תקציבי עוטף עזה"

ח"כ סתיו שפיר סיירה הבוקר בישובי עוטף עזה, ונפגשה עם ראשי הקהילות • בבמהלך הביקור ניגחה חברת הכנסת שפיר את השר אריאל ש-"חוסם את התקציבים" לישובי עוטף עזה ככלי מיקוח פוליטי

מועצה אזורית שדות נגב
מועצה אזורית שדות נגב
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

פוזלת לימין? יו"ר ועדת השקיפות חברת הכנסת סתיו שפיר (המחנה הציוני) סיירה הבוקר בישובי עוטף עזה, ונפגשה עם ראשי הקהילות ועם ראש המועצה אזורית שער הנגב אלון שוסטר במהלך ביקורה ניצלה חברת הכנסת שפיר את ההזדמנות וניגחה את השר אורי אריאל ש-"חוסם את התקציבים" לישובי עוטף עזה ככלי מיקוח פוליטי

חברת הכנסת סתיו שפיר אמרה במהלך הסיור כי "התושבים הנפלאים של האזור הזה הוכיחו חוסן חברתי אמיתי מול מצב בטחוני מעורער כבר שנים. ממשלה עם חזון הייתה משקיעה בהם ובעתידם, והופכת את ישובי העוטף למוקד האטרקטיבי ביותר במדינה"

שפיר אף התייחסה כאמור בביקורה לשר אורי אריאל והאשימה אותו בחסימת תקציבים לישובי עוטף עזה. שפיר אמרה: "נדרשת פה פעולה נחושה מעבר לכיסוי עלויות התשתית והמיגון. פעילות מאומצת לקידום תעסוקה, גני ילדים, תחבורה ציבורית ונגישות לשירותי בריאות. במקום לקדם זאת, כבר קרוב לשנתיים שחלק מהתקציבים שהובטחו לעוטף נקלחו כבני ערובה וככלי מיקוח פוליטי בידי מפלגות הימין הקיצוני, כפי שהוכח שוב בשבוע שעבר עם התקציבים שחסם השר אורי אריאל. אסור לתת לזה להמשיך – לא על חשבון העוטף".

שפיר אף התחייבה להמשיך לפעול יחד עם ראשי הקהילות לקידום תוכנית אסטרטגית לעידוד ההתיישבות באזור ושמירה על יכולתם של תושבי עוטף עזה לנהל את חייהם בביטחון אישי, כלכלי, בטחוני וחברתי.

במהלך הביקור הבוקר סיירה חברת הכנסת שפיר בבתים זמניים של מפוני גוש קטיף והאשימה את הממשלה: "הממשלה הפקירה את מפוני גוש קטיף. יותר מעשור מאז יישום תכנית ההתנתקות יותר מ-400 משפחות עדיין לא עברו למגורי קבע ו-180 תיקים בנושא פיצויים למשפחות מפונות עדיין תקועים בבית משפט" שפיר הוסיפה ואמרה: "למרות שהמדינה הקציבה -13 מיליארד שקלים לטיפול במפונים – התוצאות בשטח עגומות, ולא ברור לאן נעלם הכסף. באתרים הזמניים יש בעיות תשתית וקושי לקיים אורח חיים תקין – והמשפחות חסרות אונים מול משרדי הממשלה ששולחים אותן מדלת לדלת ומסירים אחריות מהטיפול."

יצויין כי לפני חודשיים התקיימה בוועדת השקיפות בכנסת בראשות ח"כ שפיר דיון בנושא הטיפול במפוני גוש קטיף. לאור הטענות שעלו במסגרת הדיון כי כספים לא הועברו כפיצויים למשפחות דרשה יו"ר הוועדה ממנהלת תנופה לחשוף את התקציב שלה וכיצד חולקו 13 מיליארד השקלים. שפיר אמרה הבוקר: "הנסיונות של המנהלת לטייח את התנהלותה לא יעברו בלי מאבק ציבורי. מביש שהממשלה משתמשת באופן ציני במפונים לקדם את מטרותיה במקום לדאוג להם במציאות."

השארת תגובה