נתניהו: "הניסיון לפסול את רן ברץ מונע משיקולים זרים"

למרות ההתנגדות העזה פנה ראש הממשלה בנימין נתניהו באופן רשמי לנציבות שירות המדינה בבקשה מחודשת למנות את רן ברץ לראש מערך ההסברה הלאומית • בנובמבר האחרון ניסה נתניהו להביא למינויו של ברץ לתפקיד ונכשל

דוקטור רן ברץ
דוקטור רן ברץ

למרות ההתנגדות העזה מצד הממשל האמריקאי בראשות הנשיא אובמה ושר החוץ ג'ון קרי אך לא פחות מכך גם למרות התנגדותו של נשיא המדינה ראובן ריבלין פנה ראש הממשלה בנימין נתניהו באופן רשמי לנציבות שירות המדינה בבקשה מחודשת למנות את רן ברץ לראש מערך ההסברה הלאומית.

נציב שירות המדינה הבהיר לראש הממשלה כי מינויו של ברץ אינו עומד בתנאי הסף של המכרז בשל היעדר נסיון ניהולי אך מקורבים לנתניהו אמרו כי הוא מתעקש על המינוי ואינו מתכוון לוותר. גם ראש הממשלה עצמו נחלץ להגן על מינויו של ברץ לתפקיד. בהודעה שפירמה לשכת נתניהו נאמר כי הטענה שד"ר רן ברץ אינו עומד בקריטריון של ראש מערך ההסברה "מגוחכת" בלשכת ראש הממשלה הוסיפו וציינו כי: "במשך שנים רבות ד"ר ברץ כותב ועורך מאמרים בנושאים מדיניים, ביטחוניים וכלכליים מתוך ידע עמוק ובמיומנות גדולה. הניסיון לפסול אותו מונע משיקולים זרים ומבירוקרטיה אבסורדית והוא לא יצלח"

כזכור בחודש נובמבר האחרון רצה ראש הממשלה נתניהו למנות את ברץ לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי אולם אז התגלו התבטאויות חריגות שלו בעמוד הפייסבוק שלו. אחת מהם הייתה כשתקף ברץ את הנשיא ריבלין וכתב כי "זה אומר הרבה שהנשיא טס במחלקת תיירים. בעיקר זה אומר שהוא דמות שולית כל כך עד שאין שום חשש לחייו. נראה לי שאפשר אפילו לשלוח אותו במצנח רחיפה לגולן הסורי שבשליטת דאע"ש. יום למחרת הם יחזירו אותו עם רצון לפתוח במשא-ומתן על חזרתם המיידית לעיראק, רק קחו אותו, בחייאת".

גם על אובמה ברץ מתח ביקורת ועל אחד מנאומיו של אובמה כתב ברץ: "ככה נראית אנטישמיות מודרנית בארצות מערביות ליברליות. והיא באה כמובן עם הרבה סובלנות והבנה לאנטישמיות האסלאמית. כל כך הרבה סובלנות והבנה, עד שמוכנים אפילו לתת להם אטום". בעקבות הדברים הביעו בסביבת נשיא המדינה ריבלין ובמחלקת המדינה האמריקנית התנגדות למינויו של ברץ ונתניהו אף אמר לשר החוץ ג'ון קרי כי ישקול מחדש את מינויו ומאז עוכב מינויו של ברץ אך כעת נראה כי לא נאמרה המילה האחרונה בנושא וכי ראש הממשלה נחוש בדעתו להביא את המינוי לידי הגמר.

השארת תגובה