מי אשם במצב הביטחוני בירושלים? ראש העיר והשר לביטחון פנים מתנצחים

מפלס המתיחות הביטחונית שגאה לאחרונה ברחבי הבירה, דחק בראש עיריית ירושלים לשגר מכתב לראש הממשלה נתניהו ■ השר לביטחון פנים אהרונוביץ בתגובה: "הדברים נאמרו מתוך שיקול פוליטי צר" ■ ברקת מצידו: "שהשר יפסיק להתנער מאחריותו למצב ויתחיל להוביל תהליכים נדרשים"

ניר ברקת. צילום: עמוד הפייסבוק
ניר ברקת. צילום: עמוד הפייסבוק
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חילופי דברים קשים בין ראש עיריית ירושלים ניר ברקת לבין השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ.

ביום שישי האחרון ערב יום הכיפורים, שלח ברקת מכתב אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, בו הוא מתלונן על השר לביטחון פנים ועל הצורך להוסיף שוטרים בעיר כדי לשמו על הסדר. במכתב נאמר, כי ״מאז רצח הנער מוחמד אבו חדיר ומבצע 'צוק איתן', אנו עדים לעליה משמעותית בהפרות הסדר בירושלים ולפגיעה הולכת ומתמשכת בביטחון ובתחושת הביטחון של תושבי בירת ישראל. השוטרים והמפקדים בשטח אינם יכולים לנצח ללא גיבוי משמעותי ומתן אמצעים ראויים כדי להתמודד עם האתגר הקשה".

"לצערי", כתב ברקת, "השר לביטחון הפנים לא מספק למשטרת ירושלים את האמצעים הנדרשים לה כדי שתדע לנצח את מפרי הסדר. השר ומשרדו אינם מספקים את הפתרונות אל מול גודל האתגר, ולא נוקטים צעדים משמעותיים לחיזוק הביטחון ולהשבת הסדר והשקט לירושלים, ופיקוד המשטרה ותושבי ירושלים נותרים חסרי אונים". כותב ברקת כשבהמשך כותב ראש העיר מספר דרכים להתמודד עם המצב על ידי הוספת שוטרים וכוחות יס״מ, ופריסה של שוטרים בשכונות נוספות בעיר.

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ מיהר להגיב לדברים.
במכתב ששלח אהרונוביץ לברקת נכתב: ״צר לי על מכתבך המתלהם ובמיוחד על כך, שהוא נכתב מבלי שטרחת לקיים עמי כל שיחה בנושא קודם לכן – לא בכדי ללמוד את הדברים ולא בכדי להפנות את תשומת הלב למה שנדרש, לדעתך", כתב אהרונוביץ׳.

השר הוסיף כי "במקום זאת מיהרת להפיץ את המכתב ולהתראיין לכלי התקשורת, מתוך שיקול פוליטי צר, שביטחונם של אזרחי ירושלים כלל לא חלק ממנו, אני מקווה שלהבא תנהג בצורה אחרת, עניינית ורצינית"..
בעקבות מכתבו של השר לבטחון פנים, ברקת לא נשאר חייב ואמר כי ״ראוי שהשר יהיה קשוב לרחשי לבו של הציבור, שרוצה שהשקט והביטחון יחזרו לירושלים".
ברקת גם לא ברר במילים נוקבות: "אולי קשה לשר לשמוע את הדברים, אבל דרוש שינוי מהותי ותפיסתי להפסקת האלימות בירושלים. במקום להתנער מאחריות, ראוי שהשר יוביל בעצמו את התהליכים הנדרשים".

השארת תגובה