דרישה: להעניק חנינה לחייל היורה בחברון

חברת הכנסת נאוה בוקר פנתה הערב לנשיא המדינה וליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להעניק חנינה לחייל העצור מהאירוע בחברון • חברת הכנסת בוקר מסתמכת על תקדים פרשת קו 300, בה חוסלו מחבלים לעיני המצלמה

הלוחם החשוד ברצח המחבל הפצוע מחברון (צילום: פייסבוק)
הלוחם החשוד ברצח המחבל הפצוע מחברון (צילום: פייסבוק)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חברת הכנסת נאוה בוקר פנתה הערב לנשיא המדינה וליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להעניק חנינה לחייל העצור מהאירוע בחברון.

חברת הכנסת נאווה בוקר אמרה הערב: "פניתי הערב לנשיא המדינה וליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להעניק חנינה לחייל העצור. עוד בטרם התבררו פרטי המקרה, כבר קראו רבים להאשימו ברצח. במקום לברך על כך שהמחבל חוסל, החייל מצוי כעת במעצר, כפות באזיקים כאילו היה אחרון העבריינים. המצב הנוכחי משדר מסר שלילי ביותר לחיילי ולוחמי צה"ל: האם מדינת ישראל רוצה להעניש חייל שמגן על אזרחי המדינה מפני אויביה? גם אם טעה בשיקול הדעת, אין מקום להענישו בחומרה כזו ובטח שלא להאשימו ברצח. בפרשת קו 300, בה תועד חיסול מחבלים לעיני המצלמה, פנו בכירי שב"כ בבקשה לחנינה ברגע שנפתחה החקירה המשטרתית. לאחר שבועיים הם קיבלו את החנינה. לא ייתכן שמדינת ישראל תנקוט איפה ואיפה. האם רק משום שלחייל אין תמיכה מבכירי השב"כ, לא יותר לו לקבל חנינה? אני רוצה שכל חייל יבין שעם ישראל עומד מאחוריו ושאנחנו תומכים בו. שלחנו אותם לשמור עלינו, עכשיו תורנו לשמור עליהם"

אמש כתבה חברת הכנסת בוקר ברשתות החברתיות כי "אף אחד מאיתנו לא היה שם בחברון בזמן הפיגוע, והעדויות שיש לנו הם של 'בצלם', לא המקור הכי אמין בעולם. 'רצח', 'הוצאה להורג' – על מה אתם מדברים? מדובר במחבל, רוצח שדקר שני חיילים. צריך לשחרר את החייל מהמעצר ולמצות את הדין עימו, אם אכן התנהל לא כשורה, בצינורות המקובלים. עלינו לתמוך בחיילי צה"ל המגינים עלינו בגופם ומשלמים במקרים רבים בחייהם. עליהם לעשות כל מה שדרוש כדי להגן על עצמם. דבר נוסף, צריך לחקור את הצלם של 'בצלם', איך הוא ידע שעומד להתרחש פיגוע ואם כן, מדוע לא מנע אותו?"

השארת תגובה