ברזיל סירבה; דני דיין מונה לקונסול הישראלי בניו יורק

נתניהו התקפל: אחרי חודשים של המתנה למשרת השגריר הישראלי בברזיל, ייאלץ כעת יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, להסתפק במשרת הקונסול הישראלי בניו יורק – זאת לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הבוקר למנותו לתפקיד

דני דיין
דני דיין

אחרי חודשים של המתנה למשרת השגריר הישראלי בברזיל, ייאלץ כעת יו"ר מועצת יש"ע לשעבר, דני דיין, להסתפק במשרת הקונסול הישראלי בניו יורק – זאת לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו החליט הבוקר למנותו לתפקיד.

דיין יחליף את עידו אהרוני, איש משרד החוץ, שמסיים את תפקידו. דיין היה מועמד לתפקיד השגריר בברזיל במשך מספר חודשים, אך בברזיל התנגדו בכל תוקף למינויו בעוד נתניהו סירב להתקפל.

גורמים במשרד החוץ האשימו לאחרונה את ברזיל בעיכוב המינוי של דיין לשגריר ישראל במדינה מתוך "חרם אישי". "האם המתנחל הבא שיימצא להיות שגריר יוכל למלא תפקיד דיפלומטי או שנסכים לכך ש-700 אלף ישראלים פסולים לשגרירות", תהה דיין בשיאה של הפרשה.

דיין הסביר כי "יש פה טעות אופטית – חושבים שזה נושא הדדי בין ישראל לברזיל, אבל ברזיל נקלעה שלא לטובתה לנושא ה-BDS פה. סאיב עריקאת עוסק בסיכול המינוי שלי, קרא לי פושע מלחמה וכך אנחנו צריכים להתייחס לזה".

"כפי שישראל התנגדה לסימון מוצרים, צריך להתנגד גם לסימון אנשים", הוסיף. "סימון אנשים יותר חמור מסימון מוצרים, זו עליית מדרגה. הממשלה לדעתי צריכה לקבוע עמדה לנושא". בביקורת מרומזת על הממשלה אמר דיין: "יש גורמים בירושלים שחושבים שמדיניות של 'שב ואל תעשה' היא התשובה הטובה ביותר, אני חושב שהם טועים – אני חושב שזה עניין עקרוני".

השארת תגובה