חובק עולם • הכנסת נאבקת בגזענות

מליאת הכנסת ציינה היום את יום המאבק הבינלאומי בגזענות • חברת הכנסת תומא סלימאן דיברה על הגזענות נגד האוכלוסייה הערבית • נאווה בוקר דיברה דווקא על "הגזענות האמתית" שמופנית לעבר המתנחלים

מליאת הכנסת. צילום: דוברות הכנסת
מליאת הכנסת. צילום: דוברות הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מליאת הכנסת ציינה היום בדיון מיוחד את יום המאבק הבינלאומי בגזענות ומי שניצל זאת כמובן היו חברי הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת. חברת הכנסת אעידה תומא סלימאן נאמה במליאה סביב הגזענות נגד האוכלוסייה הערבית אך בניגוד אליה בחרה חברת הכנסת נאווה בוקר לדבר על "הגזענות האמתית במדינה" כדבריה, שמופנית לעבר המתנחלים:

"בעיני, הגזענות הכי גדולה שיש במדינה הזו היא נגד מתנחלים" אמרה בוקר. "שמעתי השבוע את הסופר דויד גרוסמן, אדם שאני מאוד מעריכה. במלחמת לבנון השנייה קרה לדוד הנורא מכל, והוא שיכל את בנו במלחמה. דווקא בגלל זה, כאב לי מאוד לשמוע שדוד תומך בסימון מוצרים מההתנחלויות. דוד גרוסמן הולך בדרכם של רבים, שבעקבות השכול והכאב ניסו וחיפשו הסבר למותו של יקירם.

באותו ראיון, אמר דוד גרוסמן שראש הממשלה 'מומחה בלשחק עם הפחדים של העם בישראל'. במקום להפנות את האש לעבר האויב האמיתי שלנו, האסלאם הרדיקלי, בחר דוד להפנות את האשמה לעבר ראש הממשלה, שפועל כבר עשרים שנה להפוך את תוצאותיו של הסכמי אוסלו. לצערי הרב, במדינת ישראל בוחרים רבים לעשות את אותו הדבר. המתנחלים הפכו לשעיר לעזאזל של המדינה" תקפה חברת הכנסת בוקר והוסיפה לעקוץ את חברי סיעות הבית המאגפים משמאל "חסר כסף למדינה? יאיר לפיד אומר שהכסף נמצא בין יצהר לאיתמר. האיחוד האירופי פועל נגדנו באנטישמיות? חברי מרצ יוזמים הצעות חוק לסימון מוצרים. הטרור מרים את ראשו? חברי המחנה הציוני יוזמים תוכניות לפינוי מתנחלים מבתיהם"

"רבותיי! המתנחלים הם אחינו. דם מדמינו ובשר מבשרינו. אזרחים שווים במדינה. כמו החלוצים של פעם, המתנחלים נאחזים באדמה היפה שלנו ומיישבים אותה" קראה חברת הכנסת בוקר "מבחינתי, המתנחלים הם חוד החנית במאבק שלנו נגד הטרור. כמו שישראל היא המוצב הקדמי בחזית המלחמה באסלאם הרדיקלי, כך המתנחלים הם בעצם השומר בבודקה. בזכות אומץ לבם, גבורתם ונחישותם, אנחנו יכולים להחזיק באדמה הזו בבטחה. פרצופם של המתנחלים, של רובם המוחלט, הוא פרצופה של ארץ ישראל הישנה והטובה. של היקב הנפלא בטורא, של הנופים הנפלאים שנשקפים מהר כביר ושל החקלאים בבקעת הירדן, שנאבקים מדי יום בחרם ומיישבים את האדמה"

חברת הכנסת בוקר הוסיפה ואמרה כי "מאבקם של המתנחלים הוא לא רק למען עצמם, אלא למען כולנו, למען המשך קיומנו בארץ הזו, והם משלמים על כך מחיר כבד מדי יום. ביום הזה, אני מברכת את אחיי המתנחלים ומתפללת שנדע להעריך את תרומתם האדירה למדינה ולחבק אותם".

השארת תגובה